czwartek, 23 października 2008

Nowa stara lewica

Jak podaje serwis korespondent.pl

Budowanie nowego centrolewicowego ruchu politycznego zapowiedzieli w sobotę w Krakowie uczestnicy konferencji "Otwarta Polska".

Do Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa zjechał kwiat nowej/starej lewicy - m.in.: Włodzimierz Cimoszewicz, Dariusz Rosati, Marek Borowski, Ryszard Kalisz, Marek Balicki, Andrzej Celiński, Janusz Onyszkiewicz. Nie chodziło (na początku) o politykę, ale o dyskusję na temat "państwa i wartości".

Wyjaśnił to dobitnie Rosati: - Polska potrzebuje nowego projektu politycznego opartego na wartościach bliskich centrolewicowym przekonaniom. Taka formacja przywróciłaby zwichniętą równowagę na scenie politycznej, na której jest jeden wielki nieobecny: elektorat centrolewicowy, który czeka na ofertę.

Więcej na: http://wyborcza.pl
____________________________________

Jak to skomentował jeden z internautów: "Dlaczego zwykłych mafiozów i sowieckich agentów nazywa się lewicą, polska lewica to PiS".

Ja bym dodał, że Polska lewica to nie tylko PiS. Wydaje mi się, że my od lat w polskim Sejmie mamy wyłącznie lewicę, tylko o różnym stopniu zaangażowania religijnego.