poniedziałek, 5 grudnia 2011

Jesteśmy na kolejce górskiej w wesołym miasteczku

W naszym życiu często pragniemy przewidywalności, poddanej i posłusznej natury. Boimy się podążać przez nieznane dlatego szukamy bezpieczeństwa np. w nauce. Nauka próbuje pocieszyć nas przy pomocy swoich praw. Mówi, że jeszcze przez bardzo długi czas nic się nie zmieni. Prawa przyrody wszystko kontrolują, a my to lubimy bo chcemy prostych i oczywistych wyjaśnień. Nie lubimy być zaskakiwani. To wytrąca nam z rąk poczucie panowania nad własnym życiem. Chrześcijanin powinien jednak być gotowy na zmiany i zaskakujące zwroty akcji w swoim życiu.

D. Jones napisał: „Niemniej jednak mimo wszystkich schematów życie musi mieć w sobie coś z chaosu - z jazdy kolejką górską w wesołym miasteczku. Życie wiary sprawia, że czujemy jak żołądek podchodzi nam do gardła. Trójca jest Bogiem niespodzianek. Osły mówią; woda płonie; słońce się cofa; demony płaczą. Zaś Bóg-Człowiek przeczy medycynie, wychodząc z grobu.”

3 komentarze:

 1. Co, przestali komentować, trzeba coś dla ateistów napisać, hehe :)

  Prawa przyrody prawdopodobnie wszystko kontrolują, ale nie dają prostych wyjaśnień. Niektóre dziedziny to czarna magia. A czy dają poczucie bezpieczeństwa? Trochę tak. Dobrze zbudowany dom rzadko się zawala.

  Co do Boga-Człowieka, wychodzącego z grobu: nie przeczy medycynie, bo to prawdopodobnie bajka na resorach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ufff, jest to słowo "prawdopodobnie".

  Nie zatrzymuj się. Badaj i szukaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba, że wystarczą Ci w życiu prawdopodobieństwa. Mam nadzieję, że nie.

  OdpowiedzUsuń