sobota, 6 lutego 2010

Ewolucjoniści chcą z nami debaty. Już w piątek

12 lutego (piątek) o godz. 17:00 odbędzie się w Gdańsku spotkanie z okazji tzw. "Dnia Darwina" (w rocznicę jego urodzin) organizowane przed gdański oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Jako Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne zostaliśmy na nie zaproszeni, a konkretnie do udziału w debacie na temat pochodzenia człowieka (antropogenezy). Stronę ewolucjonistyczną reprezentować będzie dr hab Borys Wróbel (Sopockie Towarzystwo Naukowe), zaś kreacjonistyczną pastor naszego kościoła Marek Kmieć (Wrocław).

Spotkanie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (sala 228, Wydział Mechaniczny, ul. Narutowicza 11/12 Gdańsk-Wrzeszcz), a debatę poprzedzi pokaz fragmentów filmu autorstwa R. Dawkinsa pt. "Geniusz Karola Darwina". W programie przewidziane są również pytania publiczności do obu prelegentów.

Wstęp wolny. Gorąco zapraszam!

6 komentarzy:

 1. Jednoosobowy think tank w postaci duchownego. Nice.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako przygotowanie do debaty biologa z pastorem polecam artykuł Grega Bahnsena "Objawienie i nauka":

  http://www.gdansk.reformacja.pl/czytelnia/apologetyka/140616.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz wiem jak kwestie nauki przedstawia się po drugiej stronie tęczy. Czuję się już świetnie przygotowany do debaty.

  Pozdrawiam.

  Pan Woland

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się. Do zobaczenia w takim razie.

  OdpowiedzUsuń
 5. W dyskusji na argumenty ewolucjoniści nie mają szans. Wszystkie poszlaki, badania etc. przemawiają na korzyść kreacjonizmu.

  Właśnie z tego powodu ewolucjoniści powszechnie stosują cenzurę, szykany, kurczowo chcą utrzymać monopol w szkołach państwowych. Ewolucjoniści działają tak jak kiedyś działała Inkwizycja.

  Gdyby ewolucjoniści mieli jakieś argumenty merytoryczne, to nie musieliby się uciekać do cenzury, do szykan...
  W każdym razie nic nie przemawia za tym, aby hipoteza ewolucjonistów była choć trochę wiarygodna. NIC.

  OdpowiedzUsuń