poniedziałek, 15 marca 2010

Bóg też niekiedy daje nam klapsy

Poniżej rozmowa ze mną z piątkowego wydania Gazety Wyborczej (dodatek trójmiasto). UWAGA: Aby powiększyć czcionkę kliknij na obrazek.
4 komentarze:

 1. Tu się znajduje internetowa wersja rozmowy. Można więc porównać obie. :)

  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,7655245,Rozdzka_dziateczki_Duch_Swiety_bic_kaze.html

  Proszę zwrócić uwagę na zmieniony tytuł (w internecie). W wydaniu papierowym jest on fragmentem mojej wypowiedzi ("Bóg też niekiedy daje nam klapsy"). Tytuł na trojmiasto.gazeta.pl to próba wykpienia moich wypowiedzi przez pracowników Gazety. Wygląda na to, że nie byli w stanie zacytować niczego ośmieszającego z rozmowy, więc ruszyli wyobraźnią i wymyślili "różdżkę" i "dziateczki" :) Zabawnym autorom należy się nominacja do nagrody literackiej za wesołą twórczość i dużą wyobraźnię :)

  Nawiasem mówiąc chyba wyczuli, że niepokojąco normalnie brzmi to wszystko: Bóg, miłość, godność, dyscyplinowanie, rodzina.

  OdpowiedzUsuń
 2. Po wymianie maili z redakcją GW tytuł artykułu w internecie został zmieniony (na taki sam jak w wersji drukowanej).

  OdpowiedzUsuń
 3. niezbieracz_znaczków17 marca 2010 08:59

  Apropos cytatów dotyczących dzieci w Biblii:

  "Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze."

  (Ks. Powt. Prawa 21:18-21, Biblia Tysiąclecia)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może jakiś komentarz? Wyjaśnienie? Egzegeza tekstu? :)

  OdpowiedzUsuń