środa, 5 maja 2010

Po powrocie z Bułgarii oraz ze Stambułu

W poniedziałek w nocy wróciliśmy z polskimi pastorami z Bułgarii. Konferencja teologiczna była bardzo udana. Jeff Meyers mówił nt. reformacyjnej duchowości zaś Rich Bledsoe nt. misji. Obie serie wykładów były bardzo inspirujące i zachęcające!

Wieczorem mieliśmy czas (z pastorami z Bułgarii, Węgier, Ukrainy, Polski i USA) na wspólne zwiedzanie Burgas i Nessebar oraz rozmowy przy kolacji. Przy okazji, polecam bułgarskie jedzenie oraz bułgarskie wino! Cztery sztuki czekają teraz na wieczorną oraz niedzielno-obiednią degustację (oczywiście rozłożoną w czasie ;-)

Dotarliśmy do Burgas 2 dni przed konferencją dzięki czemu mieliśmy czas na jednodniową wycieczkę do Stambułu (350 km). Miasto, wliczając w to architekturę, ludzi i szeroko pojęty arabski klimat robi orgomne wrażenie! Zwiedziliśmy Hagia Sofia, pałac oraz Niebieski Meczet! Przeprawiliśmy się też promem na azjatycką stronę Stambułu, nakupowaliśmy pamiątki (ja: bęben dla syna oraz bransolety tureckie dla moich dziewczyn) i zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.

Wkrótce zamieszczę kilka na blogu :)