poniedziałek, 26 lipca 2010

Wakacje z kalwinami

W bieżącym roku mija 5 Rocznica działalności misyjnej, duszpasterskiej i charytatywnej naszego kościoła. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców trójmiasta wakacyjną propozycję pod nazwą: "Wakacje z kalwinami". Poniżej zamieszczam program naszych wakacyjnych działań. Jeśli jesteś z trójmiasta i okolic - zapraszamy!

- Stoisko na Długim Targu "Protestanci w Gdańsku"

W dniach 27 lipca (wtorek) - 4 sierpnia (środa) oraz 26-31 sierpnia będziemy prowadzili stoisko na ul. Długi Targ (tuż przy Zielonej Bramie), przy którym będzie można zaopatrzyć się w bezpłatną literaturę chrześcijańską (tematyka b. szeroka: Biblia, historia reformacji w Gdańsku, obrona wiary, rodzina, porównanie kościołów, nauka, kwestie obyczajowe itd.), napić zimnej wody, porozmawiać z pastorem i osobami obsługującymi stoisko...

- Z Biblią przy kawie

Oczywiście mrożonej! :-) Jest to wakacyjna propozycja dla osób, które okres wypoczynkowo-urlopowy chciałyby wykorzystać dając wytchnienie nie tylo ciału, ale i duszy. Spotykamy się w gdańskich kawiarniach oraz herbaciarniach i dyskustujemy na temat Jezusa, Pisma Św., naszych światopoglądów - popijając kawę, Ice-Tee lub colę. Jak kto woli. Warto przyjść, posłuchać, wyrazić swoją opinię. Ważne by wziąć ze sobą postawę dialogu i tolerancji. Spotykamy się we wtorki i/lub piątki. Informacja nt. miejsca i godziny spotkań uzyskasz kontaktując się ze mną: bartosik7@gmail.com lub tel. 605-282-417

- Nie zapomnij w wakacje o... Bogu

Wakacje powinny być czasem odpoczynku od codziennych zmagań, od pracy, nauki, ale nie od... Pana Boga i Jego Słowa (Pisma Św.). Jednocześnie jest to bardzo dobry okres na duchowe porządki oraz na to wyjrzeć poza swoje podwórko - zapoznać się z czymś/kimś nowym i ciekawym. Szczególnie jeśli mieszkasz po sąsiedzku. Chcesz wiedzieć co robimy dla mieszkańców miasta, w co wierzymy, jak w praktyce wygląda nasza wiara, nabożeństwo...?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na nabożeństwie w każdą niedzielę o godzinie 10:00, ul. Grobla IV/8. Wynajmujemy kaplicę w budynku Szkoły Podstawowej nr 50 na gdańskiej starówce. Po nabożeństwie zapraszamy na (bezpłatną) kawę, herbatę, ciasto i rozmowy.

- Blog gdańskiego pastora (właśnie na nim jesteś :-)

Nie ciekawi Cię opowiadanie o Bogu w nudny, "świętoszkowaty" sposób. Masz dość pobożnych frazesów oraz martwej religijności w swoim życiu i wokół siebie? Szukasz opowiadanych prosto z mostu konkretów, rozważań biblijnych? Jeśli tak to ten blog powinien Cię zainteresować.

Każdego dnia znajdziesz tutaj wpisy nt. Boga, obrony wiary, ateizmu, rodziny, seksu, polityki, spraw obyczajowych, sztuki, rozważania biblijne... Wszystko oczywiście z chrześcijańskiej perspektywy.

Blog zajął 6 miejsce w ogólnopolskim konkursie Onet.pl na Blog Roku 2009 (w kategorii: PROFESJONALNE). Pod każdym postem możesz wyrazić swoją opinię, zadać pytanie.