środa, 20 października 2010

O naszym wykładzie na portalu trojmiasto.pl

Dziś na temat naszego wykładu pt. "Epoka lodowcowa a potop Noego" pisze na głównej stronie popularny portal trojmiasto.pl Wzorem ubiegłego roku temat wywołuje spore zainteresowanie. Artykuł pojawił dziś o godz. 6:00 i ma już (do 13:00) 262 komentarzy (!). Może być więc ciekawa dyskusja po wykładzie ;-)

Wczoraj zadzwoniła do mnie autorka niniejszego artykułu - pani red. Marzena Klimowicz-Sikorska i rozmawialiśmy przez pół godziny na temat kreacjonizmu oraz konferencji. Zacytowane w artykule moje wypowiedzi są parafrazą poza jednym zdaniem, którego nie wypowiedziałem, a jest zupełnie wolną (i błędną) interpretacją pani redaktor. Chodzi mianowicie o słowa: "Co więcej, te dwa punkty widzenia - kreacjonistyczny i ewolucyjny - wcale nie muszą się wykluczać".

Oczywiście oba te spojrzenia wzajemnie się wykluczają ponieważ dają zupełnie odmienne odpowiedzi na pytania o: wiek ziemi, pochodzenie życia, powstawanie poszczególnych rodzajów i form życia, cel do którego zmierzamy itp.

2 komentarze:

 1. Popatrz lepiej na treść tych komentarzy. Jedno wielkie nabijanie się z kreacjonistów. A tak z ciekawości zapytam: dinozaury te jaja na arkę Noego przyniosły, czy jaja same z różnych stron świata się przyturlały? Skąd Noe wiedział, że z każdego jaja urodzi się inna płeć?

  Jak wyjaśnia tę kwestię kreacjonizm?

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym był ewolucjonistą to po przeczytaniu treści tych komentarzy stałbym się kreacjonistą.

  Kto nie czytał - gorąco polecam!!! Jest się z czego pośmiać - jeśli ktoś ma czas na czytanie nonsensów ;-)

  Co do jaj, to jest to jedynie opcja (i mogło być więcej niż 2). Prawdopodobnie na Arce znalazły się małe okazy (samiec i samiczka).

  Do Arki przyprowadził je Noe lub sam Bóg.

  OdpowiedzUsuń