poniedziałek, 2 maja 2011

Osama bin Laden nie żyje. Alleluja!

Wczorajsza śmierć Osamy bin Ladena oczywiście nie powstrzyma wyznawców islamu przed kontynuacją kulturowo/religijnej krucjaty. Mimo to naszą reakcją na ten fakt powinna być... radość!

Księga Apokalipsy mówi, że nadejście Bożego sądu nad Wielką Wszetecznicą jest powodem wielkiej radości wśród licznego tłumu w niebie:

(1) Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu, (2) gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich. (3) I rzekli po wtóre: Alleluja! I dym jej unosi się w górę na wieki wieków. (4) I upadło dwudziestu czterech starców, i cztery postacie, i oddały pokłon Bogu, siedzącemu na tronie, mówiąc: Amen, Alleluja! (5) A od tronu rozległ się głos mówiący: Chwalcie Boga naszego, wszyscy słudzy jego, którzy się go boicie, mali i wielcy. - Objawienie 19:1-5

Powinniśmy pragnąć bycia policzonymi za sprawiedliwych przed Bogiem. Powinniśmy pragnąć sprawiedliwości nie tylko w aspekcie wiecznym, ale i doczesnym. Śmierć bin Ladena jest wyrokiem za zbrodnie, których dokonał - dokonanym przez zaatakowany przez niego kraj 11 września 2001 r.

Już od pierwszej księgi Biblii Bóg żąda krwi człowieka, który z premedytacją morduje bliźniego. Nic w samym Piśmie Św. nie wskazuje na to, że Bóg się rozmyślił i zmienił zdanie w tej kwestii: Kto przelewa krew człowieka, tego krew przez człowieka będzie przelana, bo na obraz Boży uczynił człowieka. - Rodzaju 9:6

Zatem dziękujmy Bogu za to, że sprawiedliwość została wymierzona, a świat został uwolniony od kolejnego zbrodniarza. Alleluja!

"Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości" - Ew. Mateusza 5:6


"Gdy sprawiedliwym dobrze się powodzi, miasto się raduje; a gdy giną nieprawi, panuje wesele" - Przypowieści Salomona 11:10


"Sprawiedliwy raduje się, gdy się wymierza sprawiedliwość, lecz na złoczyńców pada strach". - Przypowieści Salomona 21:15

16 komentarzy:

 1. Nie jest takie pewne ze nie zyje. Calkiem dobrze mogl sie ulozyc z kryptomuzlumaninem Obama. Do tego... co to za korzysc z trupa, zywego mozna przesluchac. I skorzystac z informacji. Jak to sie robi? Polecam film "Unthinkable". Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=_B24Bt0cVtA

  - Imperator

  OdpowiedzUsuń
 2. Kara śmierci jest sprawiedliwą karą za morderstwo. W przypadku bin Ladena mamy do czynienia z masowywmi morderstwami.

  Nie wiem jaka byłaby korzyść z żywego zbrodniarza, wiem, że jego śmierć powinna być dla zachodniego świata ogromną ulgą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do pełni szczęścia brakuje przejęcie terytorium wroga, więc proponuję przeprowadzkę do miasta Abbottābad, tym bardziej, że w mieście znajduje się Kościół Prezbiteriański, niespełna trzy kilometry w linii prostej od domu Osamy Bin Ladena, więc są idealne warunki do życia.

  http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1280&bih=929&q=islamabad&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Islamabad,+Pakistan&gl=pl&ei=3Li_TZDxAo_6sgam98nDBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CCQQ8gEwAA

  http://maps.google.com/maps?q=awami+rd,+abbottabad+pakistan&oe=UTF-8&ie=UTF8&hq=&hnear=Awami+Rd,+Abbott%C4%81bad,+Abbottabad,+Khyber+Pakhtunkhwa,+Pakistan&gl=us&ll=34.169266,73.242601&spn=0.00158,0.003339&t=h&z=19

  OdpowiedzUsuń
 4. pastor Bartosik pisze:

  "Kara śmierci jest sprawiedliwą karą za morderstwo".

  Czy myśli pastor, że tak właśnie należy interpretować jedno z błogosławieństw wygłoszone podczas Kazania na Górze ?

  "Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni".

  i kolejne

  "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

  OdpowiedzUsuń
 5. Taki mały offtop.

  Przy okazji wpisu pastora przychodzi mi na myśl twórczość p.Kazika Staszewskeigo. Będąc ponoć orędownikiem "prawdy" i tworząc rzekomo w słusznej sprawie, wydał pan Staszewski na świat masę tekstów podszytych nienawiścią i niechęcią do drugiego człowieka.Ma rzeszę fanów przekonanych o słuszności tego co głosi. Chociażby na ostatniej płycie "Hurra".

  OdpowiedzUsuń
 6. czy popiera Pastor karę śmierci za inne czyny wymienione w Biblii, jak, na przykład, cudzołóstwo?

  OdpowiedzUsuń
 7. Joanna, powinniśmy łaknąć sprawiedliwości w znaczeniu bycia policzonymi za sprawiedliwych przez Boga. Jednocześnie powinniśmy zabiegać o sprawiedliwość tu na ziemi. To właśnie oznaczają słowa Jezusa.

  W kazaniu na Górze nasz Pan dodaje także: " (17) Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. (18) Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie. (19) Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios." - Ew. Mateusza 5:17-19.

  Jezus nie przyszedł więc zmieniać Prawa. Całym swoim nauczaniem potwierdzał jego uniwersalność, aktualność oraz wypełnienie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Kazika Staszewskiego to daleki jestem od zgody z jego literacką twórczością. Coraz mniej ma do powiedzenia nt. rzeczy ważnych oraz dobrych.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy zapytał: "czy popiera Pastor karę śmierci za inne czyny wymienione w Biblii, jak, na przykład, cudzołóstwo?"

  Jeśli chodzi o cudzołóstwo to zauważ, że kontekstem kary śmierci za nie jest Boże Prawo dotyczące poszanowania małżeństwa i czystości seksualnej Izraela, który (jako naród) należał do Jahwe.

  Bez tego kontekstu wprowadzanie kary śmierci za cudzołóstwo jest wg mnie błędne ponieważ zmiany w kodeksie cywilnym pod tym względem powinny być rezultatem wielu innych zmian w społeczeństwie, rozpoczynając od zmiany serca człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bin Laden też myślał, że 'osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim' (USA), kiedy dym z wież WTC unosił się w górę...

  OdpowiedzUsuń
 11. bin Laden miał więcej chorych myśli głowie niż tylko ta.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze, że jasno piszesz, że jako chrześcijanin jesteś za zabijaniem. Dzięki temu nie wygracie żadnych wyborów w żadnych poważnych instytucjach w Europie w najbliższym czasie. I bardzo dobrze. Myślę, że Jezus słysząc twoje wynurzenia by się w grobie przekręcił, gdyby mógł.

  OdpowiedzUsuń
 13. bbb,

  Tak, jestem za zabijaniem w PEWNYM kontekście. Np. jestem za strzelaniem do nazistowskich najeźdźców w czasie II wojny światowej, za strzelaniem do terrorystów porywających ludzi, czy za uśmiercaniem morderców. To takie straszne, prawda? Obawiam się, że z Marsa przyleciałeś na ziemię ;)

  Zdziwię Cię teraz - Pismo Św. też jest za zabijaniem w określonych sytuacjach. Niekiedy nawet robi to sam Bóg. I to o dziwo - również w Nowym Testamencie! Poczytaj.

  Co do wyborów to nie wiem kogo masz na myśli mówiąc "wy". Ani nasz kościół, ani konfederacja nie mamy póki co żadnej partii ani kandydata w wyborach. :)

  Przyszłość jednak i zwycięstwo w świecie i tak należy do Jezusa. O to więc jestem spokojny. Boże obietnice nie zawodzą. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdy Piotr chciał bronić Pana Jezusa mieczem, został przez Niego skarcony. Pan Jezus kocha każdego grzesznika, ale nie pochwala jego złego postępowania. Potrafi oddzielić grzesznika od grzechu. Kocha grzesznika, nienawidzi grzechu. My współcześni ludzie najczęściej tego nie potrafimy.Wydaje mi się, że
  pastor traktuje niezmienność prawa Bożego wybiórczo. Jeżeli prawo Boże jest niezmienne, a uważam że tak jest istotnie, to przyjmujmy 10 przykazań bez zmian. Tak będzie uczciwiej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak mozna się cieszyc z jakiejkolwiek śmierci? Jak człowiek może sobie uzurpować boskie kompetencje? Kompetencję do decydowania o życiu i śmierci.Ile w tym przekonaniu pychy... Stąd już tylko krok do myślenia jakie charakteryzuje islamskich terrorystów, przekonania, iż w imie wiary wolno im zabijać niewiernych (tak wielu jak tylko jest konieczne) a nawet współbraci muzułman, którzy choc częściowo odeszli od prawdy głoszonej przez Islam. Jednym słowem dochodzi tutaj do paradoksu, kiedy zabijamy Ben Ladena za wcielenie w życie takiego samego sposobu myślenia, jaki charakteryzuje nas samych! Czy nie widzi Pastor, że z takiego sposobu myślenia nie może się zrodzic nic poza przemocą?

  OdpowiedzUsuń
 16. "Śmierć bin Ladena jest wyrokiem za zbrodnie, których dokonał - dokonanym przez zaatakowany przez niego kraj 11 września 2001 r."

  Bin Laden nigdy nie potwierdzil, ze to on jest odpowiedzialny za 9/11.

  Warto obejrzec film "Loose change" :).

  OdpowiedzUsuń