czwartek, 3 listopada 2011

Definicje - prawicowi dziennikarze

Prawicowi dziennikarze - wbrew pozorom etykieta ta nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi poglądami osób nią stygmatyzowanych. Jest po prostu jednym z elementów salonowego dyskursu wykluczenia, sygnałem dla publiczności, która chce należeć do ludzi mądrych, ładnych i szlachetnych, że dany osobnik jest be i najlepiej go nie czytać i nie słuchać. Nikt nigdy nie słyszał, aby byli w Polsce jacyś dziennikarze lewicowi, w szczególności nikt tak nie nazwie Jacka Żakowskiego czy Janiny Paradowskiej ani publicystów "Gazety Wyborczej". Przeciwieństwem dziennikarza "prawicowego" jest dziennikarz po prostu - taki, który ma generalnie liberalno-lewicowe poglądy i uczy społeczeństwo, że nie ma żadnych niepodważalnych prawd, najważniejsza tolerancja i integracja europejska, a głosowanie na prawicę do obciach i wstyd. Czyli "normalny".


Rafał Ziemkiewicz, W skórcie

2 komentarze:

  1. Dobre... dlatego nie warto wydawac pieniedzy i poswiecac czasu na saczace sie do naszych mozgow i domow szambo w gazetach i telewizji.

    -Imperator

    OdpowiedzUsuń
  2. To samo tyczy się polityków.
    Kaczyński to w/g salonu "skrajny prawica' a taki np Joszka Fischer to polityk normalny nie oznaczany żadnym przymiotnikiem.

    OdpowiedzUsuń