niedziela, 1 kwietnia 2012

Kościół rozważa wycofanie się z dogmatu o Wniebowzięciu NMP

Jak podaje oficjalna strona http://www.vatican.va/ Kościół Rzymskokatolicki rozważa wycofanie się z dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryji Panny! Rzecznik Kongregacji Nauki Wiary kard. Mariano Clemente podając na watykańskiej stronie przyczynę informuje , że "ów dogmat był sformułowany zbyt pośpiesznie i bez wnikliwego zbadania jego zgodności z nauczaniem Pisma Świętego. Wypowiadając się na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny Urząd Nauczycielski niepotrzebnie zasugerował się wcześniejszymi dogmatami Maryjnymi, które również wymagają ponownego przyjrzenia się im oraz ewentualnej weryfikacji".

Cóż. Nam protestantom pozostaje tylko się cieszyć z odwagi oraz gotowości Kościoła Rzymskokatolickiego do weryfikacji własnych doktryn w oparciu o Pismo Święte. Być może jest to pierwszy krok do kolejnych reform w tym kościele. Również nasze środowiska ewangeliczne powinny podążać za tym przykładem pragnienia nieustającej reformacji.

10 komentarzy:

 1. Świetna informacja! Przy okazji, słyszałem że 31 października ma się zacząć proces beatyfikacyjny Marcina Lutra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chwileczke , ale przecież te dogmaty zostały "nieomylnie" sformułowane.
  Nie jest możliwym obecnie dla Kościoła Rzymskiego się z tego wycofać ! Przecież oznaczało by to swoisty demontaż tego systemu.
  Wątpie czy to nastąpii ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Religion sucks!

  OdpowiedzUsuń
 5. hahaha,

  1.04 - niezły żart;)

  OdpowiedzUsuń
 6. @Paweł Bartosik

  Czy to jest prima aprilis ?
  Nabrałeś mnie pastorze !

  OdpowiedzUsuń
 7. Podobno pastor Paweł wycofuje się z święcenia niedzieli i akceptuje biblijny dzień odpoczynku, czyli siódmy dzień tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 8. @OwenFan

  Przypomniales mi ze dzis jest April Fools Day. Dzieki... A juz sie dalem nabrac i lurkowalem za tym newsem.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 9. @Imperator
  Ja też się dałem nabrać :)) ,
  Ale znając nowomowę watykańską ,uważam iż wszystkie ich oficjalne wypowiedzi należy traktować jako pewnego rodzaju dowcip....

  OdpowiedzUsuń