sobota, 27 kwietnia 2013

Posłowie Ruchu Palikota oskarżają Jezusa o promocję pijaństwa

To nie jest żart. Posłowie Ruchu Palikota składają absurdalne interpelacje do MEN ws. nauczania religii w szkołach. Pytają m.in. o to, czy opisane w Biblii cuda nie propagują pijaństwa wśród młodych. 

Jedna z interpelacji: Jezus "wyprodukował w Kanie Galilejskiej aż sześć stągwi wysokiej jakości trunku". "Czy do pomyślenia jest, aby w szkole wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości dawano przykład produkcji alkoholu, w dodatku nazywając to cudem?". 

To doprawdy gwałt na inteligencji zdrowych ludzi, że popaprańcy, którzy dążą do obowiązkowej edukacji seksualnej dla 6-latków tak bardzo "troszczą się" o moralny kręgosłup dzieci. To naprawdę wzruszające! Co jednak trzeba mieć w głowie aby w nauczaniu o cudzie dostarczenia przez Jezusa wina NA WESELE widzieć promocję pijaństwa wśród dzieci i młodzieży?! Czy "wrażliwi" na obecność wina na weselach posłowie z Ruchu Palikota wypraszają z nich dzieci czy alkohol?

Całość artykułu.

2 komentarze:

  1. Pawle, trochę dystansu do tych absurdów Ruchu Palikota. Nie wierzę, by ktoś poważnie potraktował ten palikotowski bełkot.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja babcia ponoć (ponoć - bo babcia umarła zanim się urodziłem) mawiała - Jak Pan Bóg zechce kogoś ukarać, to mu najpierw rozum odbiera ...

    OdpowiedzUsuń