sobota, 21 września 2013

Pozytywne zmiany na blogu: pbartosik.pl

Zbliża się jesień, a wraz z nią kilka zmian na blogu. Bez obaw, będą to oczywiście pozytywne zmiany  :-) Celem jest, aby korzystanie z bloga było jeszcze skuteczniejsze i przyjemniejsze. 

1. Zacznę od sprawy najważniejszej: adresu. Przekierowałem adres z bloggera: www.pbartosik.blogspot.com na domenę pbartosik.pl, którą co prawda używam od dawna, ale mimo tego blog funkcjonował również pod dłuższym adresem. Uznałem to za rzecz zbędną i wprowadzającą zamieszanie. Dlatego obecnie nawet jeśli wpiszecie dłuższy adres w przeglądarce, zostaniecie przekierowywani na adres krótszy, a przez łatwiej przyswajalny (czyt.przyjazny): pbartosik.pl Łatwo zapamiętać.

2. Kolejna ważna i pozytywna zmiana, to komentarze pod postami. Zainstalowałem nowy program (disqus), który sprawia, że komentowanie postów jest dużo prostsze i przejrzyste. Komentarz można zamieścić logując się za pomocą wybranej przez siebie opcji (konto na facebooku, google itd.). Prosta sprawa. Komentarzy nie moderuję, ale treści nieprzyzwoite i obraźliwe będą usuwane. 

3. Teraz o kilku widżetach z prawej strony sidebaru (prawa kolumna), z którymi część z was już zapewne jest zaznajomiona. Uruchomiłem opcję SZUKAJ NA BLOGU, dzięki której możecie dotrzeć do archiwalnych wpisów na interesujący was temat. Wystarczy wpisać kluczowe słowo, a zostaniecie odesłani do wszystkich postów, które je zawierają. Bardzo przydatne narzędzie.

4. Poprzez formularz kontaktowy wciąż można zamawiać kolejne bezpłatne publikacje w PDF, które wysyłam na adresy mailowe subskrybujących. Najbliższy PDF zapewne pojawi się z końcem października. Jego treść będzie nawiązywała do Dnia Reformacji (obchodzonego 31 października). Więcej informacji za 2 tygodnie. 

5. Można "polubić" profil bloga na facebooku.

6. Serdecznie dziękuję osobom wspierającym moją pisarską służbę. Nie zapominajcie o modlitwie  :-) 

7. Można skorzystać z dostępnych kategorii tematycznych, do których porządkuję każdy blogowy wpis. Zamiast szukać przez wyszukiwarkę kluczowych słów, można odszukać wszystkie posty na interesujący was temat. 

8. I na koniec rzecz ważna: jeśli macie jakieś uwagi, spostrzeżenia, które mogą być pomocne dla mnie jeśli chodzi o prowadzenie bloga, to będę wdzięczny za podzielenie się nimi. To mogą być komentarze dotyczące treści, ale i graficznej strony bloga. Co można wg was zmienić, usunąć, dodać, zostawić? Co uważacie za jego mocne, a co za słabsze strony? 

Dziękuję za konstruktywną krytykę, słowa zachęty i wszelkie ofiary. Życzę przyjemnej i inspirującej lektury! :)