piątek, 14 lutego 2020

Czego Urząd Miejski w Gdańsku uczy o seksie gdańskich uczniów?

Władze miasta Gdańska zaangażowały się w promocję kontrowersyjnego programu Zdrove Love w gdańskich szkołach średnich. W zajęciach mogą uczestniczyć nastoletni uczniowie za zgodą ich rodziców. Aby uniknąć rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji o treści programu Urząd Miejski w Gdańsku na stronie http://zdrovvelove.edu.pl/ zamieścił "rzetelne i zaakceptowane przez Urząd Miejski w Gdańsku informacje o realizacji moduły edukacyjnego". Jak czytamy na stronie głównej: TA strona jest jedyną, oficjalną stroną programu "ZdrovveLove". 

Wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk w Radio Gdańsk oznajmił:

- Proszę rodziców, aby zapoznali się z materiałami. Wszystkie są transparentne i dostępne na stronie miasta Gdańska. Zawsze są spotkania przed zajęciami. My, w przypadku Zdrowe Love, prowadzimy zajęcia dla uczniów szkół średnich. Zawsze rodzice dostają pełny plan tych zajęć, konspekty, wszystkie slajdy, które są wyświetlane. Wszystkie one dostępne są na stronie miasta Gdańska. Bardzo proszę, aby zajrzeć do nich i zobaczyć, czego nauczą się dzieci". (źródło)

Wychodząc naprzeciw prośbie pana Wiceprezydenta poniżej kilka cytatów z materiałów autoryzowanych i opublikowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku:

1. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część V, str. 3-4 (instrukcja dla sex-edukatora) 

• Pokaż fantom penisa (dildo) 
• Zademonstruj prawidłowe nakładanie i zdejmowanie prezerwatywy, mówiąc na każdym kroku co robisz. 
• Jeżeli okazało się, że prezerwatywa była uszkodzona lub ześlizgnęła się w czasie stosunku, można zastosować tzw. antykoncepcję „po”.

2. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część III, str. 9 

• Podczas wytrysku (ejakulacji) przez ujście cewki moczowej wyrzucane jest nasienie zwykle w objętości nieco mniejszej niż łyżeczka do herbaty, nie zawiera szkodliwych substancji. Połykanie nasienia nie stanowi samo w sobie jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia (oprócz sytuacji, gdy nasienie zawiera bakterie albo wirusy chorobotwórcze). 

3. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część III, str. 16 

• Z medycznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwwskazań do współżycia w trakcie miesiączki. Niektóre kobiety są wręcz bardziej wrażliwe przed lub podczas okresu. Jednak nadal niektóre pary mają obiekcję natury estetycznej w związku z krwawieniem. W tych przypadkach można rozważyć użycie wkładki domacicznej. Nie tylko zatrzyma krwawienie, ale również stanowi metodę antykoncepcji. 

4. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część V, str. 5-6 

• W przypadku heteroseksualnych kontaktów genitalnych, kontaktu penisa z pochwą oraz w kontaktach analnych najlepiej sprawdzają się prezerwatywy. 
• W przypadku kontaktów oralnych można skorzystać z chusteczek lateksowych, które można kupić lub samodzielnie wykonać z prezerwatywy (...)

5. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część II str. 5 


• „Heteronormatywność– automatyczne przekonanie o tym, że ludzie i my sami jesteśmy heteroseksualni. Wynika ze społecznych oczekiwań, utrwalany w procesie wychowania. Np. małym dziewczynkom mówi się, że jak dorosną to znajdą księcia na białym koniu. Nie ma pomysłu, że dziecko może okazać się lesbijką” 

6. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część VI str. 11 ...

każda osoba może określić swoją orientację seksualną w całkowicie niepowtarzalny sposób, zupełnie wyjątkowym określeniem. 

7. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część II str. 10 


• „Współcześnie, w ramach teorii queer, odchodzi się od określenia orientacja seksualna na rzecz tożsamości seksualnej, które ma służyć podkreśleniu samoopisu i subiektywności w definiowaniu własnej płci i seksualności” 


8. Zdrove Love część II str. 14 

Materiał pomocniczy nr 3 WIZUALIZACJA

 • "Usiądź wygodnie. Zamknij oczy, rozluźnij się… Zabiorę Cię do świata zupełnie innego, od tego, w którym teraz jesteśmy – do świata, w którym jesteście osobami o orientacji heteroseksualnej, a pozostali nie… W tym świecie, prawie wszystkie nauczycielki, nauczyciele czy pracodawcy są homoseksualni… Podobnie wszyscy w Waszych rodzinach to geje i lesbijki. Większość specjalistów i specjalistek od prawa, nauczania, leczenia, sprawowania władzy w kraju i świecie jest gejami lub lesbijkami. Wszystkie gwiazdy świata show biznesu osoby homoseksualne, tak jak księża, rabini, imamowie… W tym świecie, wszystkie książki i programy telewizyjne skupiają się na przedstawianiu losów, przeżyć, radości i kłopotów gejów i lesbijek… Małżeństwo jest legalne tylko dla par homoseksualnych....”


9. Program Zdrovve Love – materiały do warsztatów, część IV, str. 3-4 

• Zapytaj młodzież: Jakie znają różne modele rodziny? Co to jest rodzina? Stwórzcie definicję. Współcześnie ludzie funkcjonują w różnorodnych rodzinach, nie zawsze są w nich dzieci. Jest szeroka gama najróżniejszych modeli rodziny: pary jednopłciowe z dziećmi, pary bez dzieci, niektórzy traktują też zwierzęta jak członków rodziny itd. Żaden z model nie jest ani lepszy, ani gorszy. 

10. „Zdrove Love” materiały do warsztatów, część I str. 9, 12 

• Każdy człowiek ma prawo do podejmowania decyzji o nieposiadaniu lub posiadaniu dzieci (...) Korzystanie z niniejszego prawa wymaga (...) dostępu do świadczeń i usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w zakresie ciąży, antykoncepcji, płodności, przerwania i zakończenia ciąży oraz adopcji”.

Drogi Rodzicu, czy chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się powyższych treści w szkole? Czy chcesz, aby szkoła Twojego dziecka promowała tego rodzaju edukację? Czy chcesz, aby władze Twojego miasta afirmowały poniższe zapisy i legitymizowały kontrowersyjne, ideologiczne zapisy lansowane przez WHO oraz środowiska LGBTQ i Queer (z ang. queer – dziwny, osobliwy). Jeśli którykolwiek z powyższych zapisów budzi Twój sprzeciw, zainteresuj się niniejszą sprawą, sprawdź czy w szkole twojego dziecka wprowadzany jest kontrowersyjny program Zdrove Love. Zachęcam również do odwiedzenia strony inicjatywy obywatelskiej mieszkańców Gdańska: Odpowiedzialny Gdańsk

Szanowni przedstawiciele i władze miasta Gdańska, którzy lansujecie program Zdrovve Love i powyższe stwierdzenia. Angażujecie się  w jawną niemoralność. Promujecie grzech. Bóg widzi i reaguje. Jest Bogiem żywym. Chrystus umarł również za grzech szerzenia niemoralności i przyzwalania na zabijanie nienarodzonych ludzi. Proszę zaufajcie Jemu. On nie odrzuci precz nikogo, kto w szczerym żalu uda się do Niego z wiarą.