wtorek, 23 lutego 2021

Co istnieje, a co nie istnieje w sezonie Covid-19

Mija prawie rok od czasu ogłoszenia przez rząd restrykcji z powodu Covid-19. Dziś możemy powiedzieć więcej o tym, co istnieje, a co nie istnieje. Oto 10 myśli:

1. Covid-19 istnieje. Wirus jest niebezpieczny i prowadzi do ciężkiej choroby, a nawet śmierci. To jednak w żadnym stopniu nie uzasadnia zniszczenia wszystkiego innego: ludzkich żyć i zdrowia. Lekarstwo nie powinno być gorsze od choroby.

2. Masowa śmiertelność w Polsce w wyniku zakażenia Covid-19 nie istnieje. 

3. Ludzie, którym zależy, by zawyżać statystyki, pompować skalę zakażeń i w aktach zgonu jako przyczynę wpisywać Covid-19 - istnieją.

4. Politycy, którzy chcą sięgać po wiekszą przestrzeń władzy istnieją. Utrwalanie kryzysów to świetne narzędzie kontroli obywateli i umocnienia władzy.

5. Ludzie, którzy w wyniku decyzji polityków umierają na inne choroby, przechodzą załamanie psychiczne, depresję i popełniają samobójstwa - istnieją. 

6. Skuteczna i sprawdzona szczepionka na kowid, która jest gwarancją naszego bezpieczeństwa i za którą producent ponosi pełną odpowiedzialność - nie istnieje.

7. Szczepionka wstrzykiwana ludziom, która na stronach rządowych jest nazywana "eksperymentem medycznym" istnieje.

8. Ludzie, których dusza doznaje szkody, ponieważ na skutek narracji polityków i mediów nie mogą (limity) lub nie chcą (lęk) być na nabożeństwach, unikają brata i siostry w wierze - istnieją.

9. Wpływowi ludzie, koncerny, korporacje, którym na rękę jest podtrzymywanie kryzysu i paraliżu życia, ponieważ mogą na tym dobrze zarobić - istnieją.

10. Bóg istnieje. On widzi i reaguje. Na bezbożność i ucisk odpowiada sądami - również w historii. Wiernym Jego przykazaniom - błogosławi. 

Zachowajmy ostrożność, bądźmy łaskawi wobec bojaźliwych i róbmy swoje, nie rezygnujmy z codziennych powołań: do odwiedzenia bliskich, troski o chorych, objęcia samotnych i pogrążonych w żałobie, uwielbienia Boga na niedzielnym nabożeństwie.