czwartek, 18 listopada 2021

Gra w zielone i Cortex 3 - recenzje gier


GRA W ZIELONE

"Gra w zielone!" to jedna z najfajniejszych gier imprezowych i rodzinnych. Od razu zyskała naszą sympatię, gdyż świetnie bawiliśmy się już podczas pierwszej rozgrywki. Ale po kolei. To gra skojarzeniowa, trochę przypominająca Tajniaków, w której wszyscy gracze współpracują ze sobą (kooperacyjna). 

Każdy gracz otrzymuje planszę koniczyn. Następnie dobieramy karty z hasłami i w sekrecie piszemy wspólne cechy owych kart (łącząc je w pary) na poszczególnych "listkach" koniczyn. Po wpisaniu haseł wszyscy gracze starają odgadnąć hasła każdego z uczestników. Wskazana jest więc współpraca, wspólne "móżdżenie", narady, konsultacje i debaty :) Drużyna ma dwie próby odgadnięcia układu. Jeśli uda się to zrobić za pierwszym razem - uzyskujemy więcej punktów. Następnie należy obliczyć wspólny wynik za odgadnięte hasła. W grze mamy specjalny notes do zapisywania wyników. Chodzi więc o to, by drużyna uzyskała jak najlepszy wynik i w ten sposób przeszła do historii :) 

Plusem gry jest to, że jest szybka i łatwa do nauczenia. Może w nią grać do 8 osób, a sama gra angażuje wszystkich uczestników. Można więc w nią grać w gronie rodzinnym, jak i znajomych jako "lodołamacz" podczas spotkań towarzyskich. Ma to również charakter integracyjny. Konsultując ze sobą możliwe odpowiedzi gracze rozmawiają ze sobą i poznają się lepiej. Przysłuchiwanie się propozycjom, argumentacji graczy jest ciekawym elementem gry. Haseł jest w grze aż 880, więc każda rozgrywka będzie inna i ciekawa. Serdecznie polecam! Również jako prezent! 

Zawartość pudełka: 
220 kart haseł 
6 plansz koniczyn 
6 ścieralnych mazaków 
karta wyników 
instrukcja 

Grę można zamówić w sklepie Rebel.pl - TUTAJ


CORTEX 3

Cortex 3 to gra na spostrzegawczość, refleks i skojarzenia. Rozwinie naszą pamięć, refleks, a przy tym będziemy się świetnie bawić. To kolejna gra z rodzaju imprezowo-rodzinnych, choć już mocno angażująca nasze zwoje mózgowe. 

W grze mamy 8 kategorii. Po odkryciu wierzchniej karty gracze spoglądają na widoczny obrazek i muszą w głowie rozwiązać zadanie. Gdy gracz zna odpowiedź, uderza ręką w obrazek i dzieli się z pozostałymi graczami odpowiedzią. Jeśli odpowiedź jest poprawna, bierze kartę jako swoją zdobycz. Jeśli jest błędna - kartę odkłada i musi pauzować w kolejnej rundzie.

Po zdobyciu 2 kart z tej samej kategorii - gracz zdobywa żeton ćwiartki mózgu. Po zdobyciu 4 ćwiartek - mamy wyłonionego zwycięzcę i gra się kończy. Prócz 8 standardowych kategorii mamy tu jeszcze specjalne karty nasączone różnymi zapachami, które należy rozpoznać z zamkniętymi oczami. Są wśród nich: pizza, mięta, smoła, truskawki itd. Jeszcze ani razu nie odgadłem prawidłowo zapachu  :) 

Gra jest świetna do rozgrywki z dziećmi. Osobiście grałem z dziećmi w wieku nawet 8 lat i świetnie się to sprawdzało. Polecam ją jako krótki przerywnik lub wstęp do dłuższych rozgrywek! 

Zawartość pudełka: 
90 kart (74 karty testów, 
6 kart wyzwań zapachowych, 10 kart zapachów) 
6 układanek z obrazkiem mózgu (razem 24 części) 
Instrukcja 

Grę można zamówić w sklepie Rebel.pl - TUTAJ