czwartek, 3 kwietnia 2008

Z otwartym umysłem wobec Darwinizmu - poradnik krytycznego myślenia


Czy istnieje jakiś sposób na przystępne przedstawienie problematyki kontrowersji naukowych wokół teorii ewolucji bez nadmiernego upraszczania? Phillip Johnson twierdzi, że istnieje: kluczem do zrozumienia fałszywych twierdzeń darwinizmu jest otwarcie umysłów na krytyczne myślenie. Znajdziemy tu rady jak uniknąć popularnych błędów w dyskusjach o ewolucji, jak wykrywać zwodnicze argumenty i jak zrozumieć podstawowe naukowe zagadnienia bez zagłębiania się w niepotrzebne szczegóły.

W swoich poprzednich, przyjętych z uznaniem książkach Darwin on Trial i Reason in the Balance, Phillip Johnson wykazał wprowadzające w błąd roszczenia ewolucyjnego naturalizmu. W niniejszej książce przedstawia on nowe, przystępne ujęcie tej tematyki skierowane do młodzieży, rodziców, nauczycieli i wielu czytelników unikających nadmiernie naukowych książek. Celem Johnsona nie jest tylko zwalczanie złej teorii, ale zwalczanie jej we właściwy sposób - przez otwieranie umysłów na prawdę.

Krótko o autorze:
Phillip E. Johnson ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda oraz na Uniwersytecie w Chicago. Był prawnikiem w biurze sędziego Sądu Najwyższego USA, Earla Warrena. Nauczał prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley przez ponad trzydzieści lat.
Zamówienia TUTAJ