poniedziałek, 6 października 2008

Nabywaj mądrości

Jedną z osób, która przybyła aby słuchać mądrości Salomona była Królowa Saby. Sam Pan Jezus wskazał na ten fakt Mt 12:42.

Czasami aby posłuchać kogoś mądrego trzeba się postarać, poświęcić: wydać pieniądze na bilet czy paliwo, zapłacić za nocleg, odbyć podróż.

Pismo uczy nas, że do mądrości musimy dążyć. Ona nie wnika w nas podczas spaceru po parku. Nie wsiąka w nas podczas podczas wieczornych rozmyślań. Nie wnika nawet w czasie czytania książek czy oglądania TV, czy podczas rozmów z ludźmi.

Raczej chodzi o rozmowy z właściwymi ludźmi, o szukanie ich, o szukanie mądrych książek, wyszukiwanie budujących stron w internecie. Co jest trudne. Nie bez przyczyny Biblia mówi o SZUKANIU mądrości, o SZUKANU BOGA.

(7) Początek mądrości jest taki: nabywaj mądrości, i za wszystko, co masz, nabywaj rozumu! (8) Ceń ją sobie wysoko, a ona zapewni ci szacunek, obdarzy cię czcią, gdy ją otoczysz miłością.

(Ks. Przysłów 4:2-8)

Czy szukasz mądrości? Czy szukasz jedynie wiedzy? Dobrze jest mieć wiedzę lecz mądrość to umiejętność korzystania z niej we właściwy sposób.