poniedziałek, 12 stycznia 2009

Nawet zwolennicy aborcji to wiedzą

"Gdyby płód nie był człowiekiem, na nasze akcje by nie reagowano. Byłoby tak, jak w przypadku osoby głoszącej, że usunięcie ślepej kiszki jest morderstwem - robiono by o tym skecze, pukano by się w głowę i nikt nie wciągał by machiny prawnej do walki z taką teorią. Spotykamy się z agresywnymi i ciężkimi atakami, bo dotykamy sumienia. Nawet ludzie promujący wolną aborcję w głębi serca wiedzą czym ona jest i stąd właśnie te mocne reakcje." - pastor Ludwig Nessa

11 komentarzy:

 1. Taa, powodzenia. Logika tego argumentu powala. "Kłócisz się, bo wiesz, że mam rację, gdybyś uważał, że ty ją masz, to byś się ze mnie śmiał". Gdybym był wredny, to bym powiedział, że nie dziwi mnie, czemu jeden pastor tak napisał, a drugi, zdaje się, że się pod tym podpisuje...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się zgadzam z tym pastorem, bo ma rację.
  katolik

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie.

  Logika jest taka: "Kłócisz się bo nie chcesz by aborcja (którą traktujesz bardzo serio) była sankcjonowana prawnie. Gdyby tu chodziło o ślepą kiszkę, to byś się śmiał, a nie debatował ze mną".

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodziło mi ogólnie o (nomen omen) poronioną logikę. To bardzo miłe, że ów pastor chce wytłumaczyć mi, co tak naprawdę myślę, ale naprawdę sam dobrze to wiem.
  Błąd tkwi w samym założeniu. I braku wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może najzwyczajniej pomaga Ci w byciu bardziej konsekwentnym niż Ci się wydaje, że jesteś :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Echh... nie? Kwestia aborcji dotyka mojego sumienia, czy jak to chcemy nazwać, tylko o tyle, że nie można nie zabrać głosu, gdy och-jakże-oświeceni odbierają pewnym ludziom w imię własnych poglądów pewną swobodę. Gdyby płód był człowiekiem to na Wasze akcje by nie reagowano.
  Jeżeli "tak naprawdę" aborcja mnie odrzuca i głęboko się jej sprzeciwiam, to niby dlaczego bronię swobody jej wykonywania? Czyżbym dał się zmanipulować przez liberalne media?

  OdpowiedzUsuń
 7. Tamkqn
  Jeśli nawet uważasz, że płód nie jest człowiekiem, to stanie się nim i dlatego trzeba go chronić.

  Polecam artykuł "Zabawy w Pana Boga" na portalu www.rp.pl
  http://www.rp.pl/artykul/241222.html
  Pozdrawiam
  katolik

  OdpowiedzUsuń
 8. Tu jest art. na ten temat, jaki drzewiej popełniłem:

  http://www.gdansk.reformacja.pl/czytelnia/rodzina/aborcja.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi nie chodzi tutaj o samą aborcję, bo o niej powiedziano i napisano już tyle, że do porozumienia nie dojdziemy i nic twórczego nie wprowadzimy. To, co mnie rozdrażniło, to arogancja pastora (nie Pastora) i próbuję pokazać, że nie jest w zsadzie niczym innym, żadną prawdką nawet, żadną argumentacją - tylko właśnie arogancją.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nadinterpretujesz jego wypowiedź, w której nota bene ma rację.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Gdyby płód nie był człowiekiem, na nasze akcje by nie reagowano." oraz "Spotykamy się z agresywnymi i ciężkimi atakami, bo dotykamy sumienia." są jedynie opiniami i nie ma się absolutnie niczego na ich poparcie, poza kokrętną logiką, która nie wytrzymuje kontaktu z rzeczywistością, czego jestem dobrym przykładem.

  OdpowiedzUsuń