czwartek, 13 maja 2010

Czy istnieje bezpieczny seks poza małżeństwem?

W przeciwieństwie do nauczania Pisma Św. świat uważa, że istnieje coś takiego jak bezpieczny seks poza małżeństwem. Biblia jednak mówi, że nic takiego nie istnieje. Nie tylko jeśli chodzi o skutki takie jak choroby weneryczne, rozbite rodziny, wypaczona psychika, ale także jeśli chodzi o miejsce w którym człowiek spędzi wieczność.

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczny seks poza małżeństwem, ponieważ nie ma czegoś takiego jak bezpieczny grzech. Nie wystarczy, że ktoś założy prezerwatywę lub zażyje pigułkę by grzech, który popełnia stał się bezpieczniejszy. Żadna pigułka ani prezerwatywa używana poza kontekstem małżeństwa nie chroni przed piekłem.

Biblia naucza, że nie mamy mieć do czynienia z seksualną niemoralnością. Mamy nawet unikać żartów na jej temat. Ef 5:3-4. Oczywiście nie jest niczym złym dyskutowanie na temat seksu. Biblia odsłania nawet kulisy dialogu między Oblubieńcem a Oblubienicą w sypialni. Zauważmy jednak, że ich słowa wyrażają podziw, szacunek. Nie są to plugawe żarty z pewnych części ciała. PnP 4:5; 7:3, 8-10, 1:13; 1:16-17, 1:2, 1:3. Mąż i żona nie powinni więc stronić od miłosnych komplementów.

Wg Pisma Św. współżycie seksualne jest nie tylko wyrazem miłości mężczyzny i kobiety, ale i obrazem odzwierciedlającym Bożą więź z nami. Dlatego Szatan atakuje tą sferę naszego życia, by mówiła nieprawdę o Bogu. Przykładowo:
- wynosząc współżycie poza więź małżeńską - mówimy, że Bóg nie związał się więzią przymierza ze Swoją Oblubienicą, że ta więź nie istnieje lub ma nieokreślony charakter. Co jest kłamstwem.
- współżycie homoseksualne oznajmia nieprawdę o braku rozróżnienia między osobami Trójcy Św., w której zgodnie z nauczaniem Pisma każda z osób będąc w pełni Bogiem jest jednocześnie inna od pozostałych (Syn nie jest Ojcem, Duch nie jest Synem).
- sadyzm i przedmiotowe traktowanie kobiety (lub mężczyzny) w seksualnym akcie (np. pornografia) oznajmia nieprawdę, że skoro Syn jest poddany Ojcu, to jest od Niego niższy co do istoty.

Biblia uczy, że nasze życie, włączając w to seks to OBRAZ odzwierciedlający Bożą naturę oraz prawdy duchowe. Powinniśmy dążyć do tego byśmy naszym życiem (m.in. poprzez małżeństwo, seks) przedstawiali je w wierny sposób.