czwartek, 7 lipca 2011

Wieść z ewangelizacji w Gdańsku

Bieżące wieści oraz zdjęcia, filmy z tygodniowej ewangelizacji w Gdańsku możecie znaleźć na:
www.evangelos.in
www.polandmission2011.blogspot.com

Jest super! 

4 komentarze:

 1. Cytat z polandmission2011, z zakładki "The Need":

  Please pray with us that Christ would give His people boldness to declare His saving Gospel and that Poland would be released from the darkness and errors of Roman Catholicism.

  Co na to Ruch Nowego Życia?, hehe :)

  Marian

  OdpowiedzUsuń
 2. No może by to jednak przetłumaczyć na język polski pastorze??? :)
  w_isienka

  OdpowiedzUsuń
 3. No to ja to przetlumacze. Ten "Ktos" prosi o modlitwe, aby Polacy uwierzyli Ewangelii oraz aby zostali wyzwoleni z ciemnosci i bledow Rzymskiego Katolicyzmu.

  No brzmi to dosc mocno! Tylko, ze gdyby nie ten wspomniany Katolicyzm, to ciemnosci i bledow byloby duzo wiecej. Wystarczy spojrzec na kraje, w ktorych ten kosciol nie ma tak silnej pozycji. Jakie religie tam dominuja? Jaka jest pozycja chrzescijan? I tak dalej.

  Sorki za brak polskich liter
  Krotki Joe

  OdpowiedzUsuń
 4. Co na to Ruch Nowego Życia? Nie wiem. Pewnie jest za tym by Polska trwała w prawdzie, a nie w błędach i ciemności. :)

  Nawet moich znajomi z RNŻ będący katolikami zgadzają się, że dogmaty ich kościoła w pewnych miejscach odbiegają od nauczania Pisma Św. I prowadzą ludzi do Jezusa, a nie do rzymskiego katolicyzmu.

  Kościołowi Katolickiemu można zawdzięczać pewne rzeczy w dziedzinie polityki (np. upadek komunizmu) czy przestrzeni publicznej (np. ochrona życia nienarodzonego), jednak spójrzmy na jego owoc jakim jest ponad 1000 letni "rząd nad duszami" ludzi w tym kraju! Rezultaty pod względem ekonomicznym, etycznym, kulturowym, stanu rodziny, niemoralności w kościele itp. są opłakane.

  Dlatego nie ma żadnych wątpliwości, że Polska potrzebuje uwolnienia od katolickich błędów i podążania nie w kierunku lewicowości, zachodniego modernizmu, apatii i relatywizmu lecz w stronę światła reformacji.

  Odpowiedzią jest powrót do Pisma Św. i panującego (poprzez Swoje Słowo) Chrystusa!

  OdpowiedzUsuń