sobota, 2 lipca 2011

Zwykli ludzie śpiewają w niezwykły sposób!

Tego jeszcze w Gdańsku nie było! Zwykli ludzie śpiewają w niezwykły sposób! Przyjdź i przekonaj się, że Must be the Music i X-Factor to...lipa!

Czy kiedyś zastanawiałeś się dlaczego kościoły dla wielu ludzi są nudne, a msze, nabożeństwa nie wzbudzają zbyt wielu duchowych oraz estetycznych wrażeń, refleksji? Odpowiedzią na taki stan rzeczy nie jest wpuszczenie do kościoła rock’n’rolla (na to jest inny czas i miejsce) i robienie z niego miejsca pop-kultury dla osób spragnionych rozrywki. Jest nią raczej powrót do wierności w nauczaniu Bożego Słowa oraz pragnienie i pasja dla... pięknego, zaangażowanego śpiewu zwykłych ludzi.

Zapraszamy na serię koncertów międzynarodowego chóru z USA i Kanady „Chorale Gaudete”. Tworzą go członkowie protestanckich kościołów, którzy w znacznej części... nigdy wcześniej się nie spotkali! Jednak poprzez pasję i zaangażowanie ukazują, że wspólnotowy śpiew w kościele może być czymś pełnym energii i piękna, a nie cichą mruczanką. J Przyjdź i posłuchaj w jaki sposób XVI-wieczna reformacja, która dotarła również do Gdańska zmieniła nabożeństwo czyniąc z niego donośny dialog Boga ze Swoim Ludem zastępując nim „teatr jednego aktora” i biernych widzów.

Terminy koncertów:
5 lipca (wt) - Restauracja „La Fontaine”, ul. Dyrekcyjna 2/4 (za „Zieleniakiem”) godz. 18:30
6 lipca (śr) - Teatr w Oknie ul. Długa, godz. 20:00
8 lipca (pt) - Teatr w Oknie ul. Długa, godz. 17:00 oraz
- Restauracja „La Fontaine”, godz. 21:00 (koncert w ogródku przy
świecach)
9 lipca (sb) - Teatr w Oknie ul. Długa, godz. 16:00
10 lipca (ndz) - śpiew przed oraz po nabożeństwie Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku, dawna kaplica Św. Ducha w budynku Szkoły Podstawowej nr 50, ul. Grobla IV/8, godz. 9:30. Początek nabożeństwa godz. 10:00.

Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Serdecznie zapraszam!