wtorek, 18 października 2011

Głosowanie do skutku

Janusz Korwin Mikke zauważył: Parlament Republiki Słowackiej przegłosował, że nie zwiększy pomocy dla Grecji – no to kazano mu głosować po raz drugi. Uchwalił więc, co mu kazano – wiedząc, że w przeciwnym przypadku będzie musiał głosować jeszcze sto razy... A gdzie powaga rzeczy osądzonej? Wszystkie akty prawne stały się teraz mało poważne – skoro można je unieważniać kolejnymi głosowaniami...

To celna obserwacja, ale nie idąca tak daleko jak powinna. Osobiście dodałbym, że problem jest gdzie indziej: już w momencie przystąpienia do drugiego głosowania - bez względu na jego wynik - Parlament Republiki Słowackiej poległ.

5 komentarzy:

 1. szukając tzw "drugiej strony" można by rzec iż po to właśnie są parlamenty aby na bieżąco dynamicznie stanowić prawo dostosowane do sytuacji geopolitycznej.
  Tyle teoria - w praktyce faktycznie Słowacja nie posiada suwerennych władz ... RP zresztą też.

  OdpowiedzUsuń
 2. Głosowanie za "pomocą dla Grecji" (czyli naprawdę za reformą EFSF) zostało przez słowacki rząd powiązane z wotum zaufania dla premier Ivety Radiczovej (co było formą politycznego szantażu). Więc opozycja, mimo poparcia dla samej reformy zagłosowała przeciw. Stąd powtórne głosowanie, rząd obalony można poprzeć reformę.
  A JKM i jego wyznawcy, jak zwykle posługują się półprawdami, nie zwracając uwagi na istotne szczegóły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zycze szybkiej smierci Unii Europejskiej. Na szczescie glosowalem przeciw przystapieniu do tego bagna. Mam nadzieje ze Wielka Brytannia wystapi z tego g... od kilku lat glosuje na partie ktora sie tego domaga.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 4. Fermin - właśnie dzięki takim "powiązaniom" (na rodzimym polu POwiazano np konieczność ścigania pedofilii w internecie z próba szpiegowania naszej aktywności w nim - na szczęście ten szubrawy POmysł nie przeszedł) - mamy pełnie prawo NIE UFAĆ rządom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fermin- naciagasz fakty. Opozycja zapowiedziala ze poprze w glosowaniu projekt jesli za opowie sie cala koalicja rzadowa. Jedna z partii koalicji zaglosowala przeciw wiec to samo zrobila opozycyjna lewica. Rzad upadl, bo zeby przeglosowac pakiet trzeba bylo glosu opozycji, cena za to sa przyspieszone wybory. O tym jak rzad slowacki dal sie sterroryzowac eurokratom swiadczy to ze zafundowal slowakom kryzys rzadowy i nowe wybory polaczone z podarowaniem grekom pieniedzy mimo ze ''slowacki emeryt dostaje duzo mniejsza emeryture od emeryta greckiego'', jak jeszcze niedawno powiedziala pani premier...

  OdpowiedzUsuń