piątek, 21 października 2011

Jak konserwatyści mogą pomóc w poparciu Ruchowi Palikota?

W jaki sposób konserwatywno-liberalne środowiska mogą pomóc Ruchowi Palikota we wzroście poparcia dla jego postulatów? Oto kilka propozycji co możemy zrobić by pomóc Palikotowi:

1. Rozmawiać z przedstawicielami ruchu o tym co mają pod majtkami, z kim współżyją i co myślą o życiu na plebanii. Powinno się unikać rozmów nt. realnej polityki: ZUSu, emerytur, rolnictwa, podatków, bezpieczeństwa wewnętrznego, polityki zagranicznej, samorządów, sądownictwa - wszak nie mają o tym pojęcia. Nie wolno nam jednak dopuścić do tego by opinia publiczna się o tym dowiedziała! Pytajmy Ryszarda Annę Grodzkiego o jego psychikę i co go skłoniło do operacji. To fascynująca historia! Nie rozmawiajmy z nimi o polityce!

2. Palikot nie znosi gdy się o nim nie mówi. Dlatego należy założyć np. Ruch Odparcia Palikota by zrobić reklamę nazwisku kapłana radykalnej lewicy. To napompuje, wyolbrzymi w oczach ludzi jego rzeczywistą siłę i przy okazji ośmieszy konserwatywne idee. Społeczeństwo powinno sądzić, że jest podzielone na połowę, a zwolenników Palikota jest więcej niż 10%. Używajmy języka opisującego debatę w kategoriach "walki na śmierć i życie". Niech obywatele widzą w konserwatywnych ruchach jad, nienawiść, obłudę i głupotę.

3. Należy zakładać jak najwięcej partyjek-klonów Marka Jurka. Dobrym pomysłem byłoby zainicjować powstanie kolejnej partii, ruchu dzielącego polską prawicę i jednocześnie ośmieszającą katolickie środowiska np. Partię Przyjaciół Pana Boga.

4. Reagujmy, nie inicjujmy. Reagujmy często i gwałtownie. Wszak walczymy z potężnym przeciwnikiem. Przynajmniej niech ludzie tak sądzą.

PS. Nie wolno zadawać takich pytań jak Monika Olejnik w tym wywiadzie. To za bardzo obnaża niekompetencje i kabareciarstwo liderów drużyny Palikota.

6 komentarzy:

 1. Ależ jadu i złości, chrześcijanin w czystej formie :)
  Anna Grodzka nazywała się Krzysztof. Polecam więcej tolerancji dla ludzi z różnymi chorobami i zaburzeniami - nie wiesz co dotknie ciebie albo twoje dzieci w przyszłości, być może podobna do Anny Grodzkiej choroba. Jezus by nie wyśmiewał (o ile dobrze czuję jego charakter czytając Biblię). Żenujące.

  Nie zakładaj, że ludzie Palikota na niczym się nie znają. Np. Anna Grodzka niedawno wypowiadała się niezwykle bystro i rozumnie na tematy gospodarcze. Leszczyńskiemu też inteligencji nie brakuje. Biedroń chyba zbyt rozgarnięty w sprawach gospodarczych nie jest, ale ma inne cechy, które warto promować. Innych prawie nie widać jak na razie - dajmy im czas na prezentację. Na razie postępujesz jak bohater kabaretu Tyma: "ja się na tym nie znam, więc chętnie się wypowiem".

  Ad. 2 - nie widzisz, że właśnie mówisz o Palikocie?

  Ad. 4 - Ten twój wpis to właśnie taka gwałtowna reakcja, hehe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla zainteresowanych problemem płci polecam krótki art. z Wyborczej:
  Mężczyzna czy kobieta

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sposób zamilczeć kogoś kto ma tak duże poparcie - tak jak nie sposób było zamilczeć Leppera.

  Podejmowanie z nim poważnej polemiki nic nie da, najskuteczniejsze było by dopuścić ich do władzy i skompromitować - ale to znów oznacza ogromne szkody dla kraju. Czy tak , czy inaczej źle.

  Gasipies - spadaj z tym "jakie to chrześcijańskie" - chcesz to omówmy się na ustawkę, ryj Ci obiję, całkiem nie po chrześcijańsku i wtedy będziesz mógł sobie pomarudzić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tam było (w Bibli) chyba nie o obiciu drugiego policzka, tylko o nadstawieniu :) Ale już dokładnie nie pamiętam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Makroman: [Lubie to!] :-D

  @Gasipies: Polecam lekture "Imaginary Jesus", bo prawdziwego nie znasz: http://www.amazon.com/Imaginary-Jesus-ebook/dp/B003E74BLA

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo ja widzisz Gasipsie grzesznikiem jestem i wprawdzie Chrystus wzywa mnie do świętości ale daleko mi do niej...

  OdpowiedzUsuń