niedziela, 29 stycznia 2012

Obietnica dla porywacza Magdy

Dziś słynny showman "detektyw Rutkowski" zwariował. Nie pierwszy raz. Obiecał porywaczowi 6-miesięcznej Magdusi z Sosnowca wolność (jakby to od niego zależało) oraz 20 tys. złotych za oddanie dziecka rodzicom. Nawet jeśli to podpucha, brzmi bardzo motywująco dla innych.

W normalnym kraju i w normalnej Europie można by było obiecać porywaczowi karę śmierci. Być może to uchroniłoby ją i inne dzieci. "Kto porwie człowieka, to czy go sprzedał, czy też znaleziono go jeszcze w jego ręku, poniesie śmierć". - Ks. Wyjścia 21:16.

12 komentarzy:

 1. Pastorze - nikt tutaj nie zwariował, na swój apel Rutkowski miał zgodę Prokuratury. A w Polsce obowiązuje Kodeks Karny, a nie starotestamentowe prawo pięści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym bardziej więc zatrważa...

  Jaki "Kodeks karny" jeśli porywaczom dzieci obiecuje się wolność?

  Nie widzisz konsekwencji takich obietnic jeśli chodzi o przyszłe działania zwyrodnialców, pedofilów, porywaczy? Nic tylko się bać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Masakra! Aż brak mi słów! W jakim my kraju żyjemy!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nieslychane.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 5. debil jesteś ciekawe jakbyś zareagował jaakby ci dziecko porwali wszystko byś zrobił by je odzyskać no ale ty chyba dzieci nie masz

  OdpowiedzUsuń
 6. jezus uczyl o przebaczaniu a ty kare smierci promujesz

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie rodzice obiecali wolność porywaczowi.

  Proszę o kulturę dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 8. "jezus uczyl o przebaczaniu a ty kare smierci promujesz".

  1. Wierzysz Jezusowi?

  2. Czy mówił o wypuszczaniu na wolność zbrodniarzy? Wszak mówił o "przebaczaniu". Otwórzmy więzienia.

  3. Nie rozpoznajesz kontekstu Jego słów. Jezus nie mówił tego sędziom, ani nie zajmował się reformacją kodeksu cywilnego. Zajmował się reformacją serc. Mamy przebaczać bliźnim. Sędzia zaś ma wymierzać sprawiedliwą KARĘ, tak jak hydraulik ma zająć się naprawą kanalizacji.

  4. Skąd więc mamy wiedzieć co jest sprawiedliwą karą dla porywacza lub zabójcy? Zagłosujemy na blogu? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. czyli chcesz powiedzieć że jakby ci dziecko porwali powiedziałbyś do gościa że albo pójdzie na kare śmierci albo niech ci dziecko powie no fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. kodeks karny przewiduje że jak ktoś odstąpi od porwania może mu być darowana kara a ci rodzice działają emocjonalnie a rutkowski to nie żaden showman tylko detektyw ciekawe czy byś powiedział showman na jakiegoś twojego zwierzchnika czy kaznodzieje z twojego kościoła gdyby w tv coś powiedział paweł puknij sie łep

  OdpowiedzUsuń
 11. Artykuł 252 p. 4 Kodeksu karnego mówi, że "nie podlega karze o przestępstwo, kto odstąpił od zamiaru wymuszenia i zwolnił zakładnika"

  OdpowiedzUsuń
 12. Zdumiewa mnie poziom zdebilenia pośród "anonimów"...

  Złagodzenie wyroku dla porywacza, w razie wydania porwanego działa na krótka metę, bo stanowi faktyczną zachętę dla innych.
  Z drugiej strony bezwzględna kara śmierci na pewno działa odstraszająco na tych którzy przestępstwo przemedytują, jednocześnie jednak czyni ich bardziej bezwzględnymi wobec ofiar.

  Myślę że rozwiązaniem jest elastyczna kara, wynikła z tego w jaki sposób ofiara była traktowana itp.

  OdpowiedzUsuń