środa, 22 sierpnia 2012

Które poczęte z gwałtu?

Która z tych ludzkich istot została poczęta z gwałtu? Które z tych dzieci nie ma prawa do życia? Które z nich nie jest człowiekiem? Dlaczego karać dziecko za winę ojca?13 komentarzy:

 1. jestem facetem ale niewybrażam sobie że moja kobieta dokonuje aborcji , zastanawiałbym sie też nad kontynuacją znajomości z koleżanką bądz parą którą dobrze znam którzy by tego dokonali ot tak bo im sie podoba w ramach afrontu wobec boga/religi, być może ograniczyłbym z nimi/nią kontakty nie dla zasady ale poprostu z powodu jakiejś formy smutku że oto ktoś sie miał urodzić ale tego nie doczeka , ale to wcale nie oznacza że państwo ma tego zakazywać bo posłowie darmozjady mają takie poglądy religijne

  OdpowiedzUsuń
 2. "ale to wcale nie oznacza że państwo ma tego zakazywać bo posłowie darmozjady mają takie poglądy religijne".

  Masz rację. Państwo ma tego zakazywać ponieważ jest to zabójstwo, a nie kaprys posłów-darmozjadów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lord - OD ZAWSZE rolą państwa było m/in. chronienie obywateli, zwłaszcza tych którzy sami bronic się nie mogą - to zresztą jeden ze sposobów odróżnienia państwa godziwego od niegodnego. Morderstwo nie jest zakazane - morderstwo jest KARALNE! W tym tkwi różnica.


  A co do poczęcia w wyniku gwałtu - tak to już jest z człowiekami, (bo np w przypadku gołębi, z gwałtu potomstwa nie będzie, a u psów i tak wygrywa ten najsilniejszy) że pokaźny odsetek dziatwy nie jest nosicielem genów swojego ojca - czyli począł się w wyniku gwałtu (zwłaszcza w czasach wojennych) lub niewierności. Zaiste gdyby aborcji poddawano dzieci poczęte w wyniku gwałtu - dziś było by nas o połowę (ostrożne rachuby) mniej!

  OdpowiedzUsuń
 4. państwo to rząd czyli zwykli ludzie którzy mają takie czy inne poglądy , w naszym wypadku to PO która nie chce wprowadzić aborcji bo to grozi rozłamem w parti - gowin i jego żołnierze - i tusk o tym wie , ale PO sie kończy i przyjdzie lewica i to wprowadzi ot cała tajemnica

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie interesuje mnie pogląd lewicy czy PO. Interesuje mnie co Bóg nakłada na rządzących: ochronę życia człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 6. PS. Sorry, PO to w zasadzie też lewica, tyle, że bardziej umiarkowana niż Ruch Palikota czy LSD :)

  OdpowiedzUsuń
 7. bartosik naiwnie wierzy że ci u koryta spełniają wolę bożą :) masz wielką wiare :)

  OdpowiedzUsuń
 8. lord - pomijając już naiwność i inne insynuacje. ot tak z czysto teoretycznego zacięcia.

  Nie myl państwa z rządem - to dwa różne byty - dobrze gdy wzajemnie komplementarne, ale nie jest to konieczne może być państwo bez rządu (Belgia przez długi czas) i rzad bez państwa (rzad RP na uchodźstwie w latach 1939 / 44)  OdpowiedzUsuń
 9. makromanie ustawy wymyślają i wprowdzają w życie zgadnij kto ? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdziwił byś się Lordzie, gdybyś wiedział kto tak naprawdę pisze ustawy, poprawki itp.

  (Ale to tak na marginesie)

  owszem ustawy piszą ludzie, państwa tworzą ludzie i rządy też - ale w przypadku państw powstaje z sumy tworzących je czynników nowa jakość.
  Nawet w najgłupszym z ustrojów czyli w demokracji - rządzący nie mogą wszystkiego nawet posiadając większość w parlamencie i "niezależne" media.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lord - a na czymże to polega ta moja naiwność?

  OdpowiedzUsuń