poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Inne czasy, te same ofiary

I zbudowali miejsca ofiarne Baala w dolinie synów Hinnoma, aby ofiarować Molochowi swoich synów i swoje córki, chociaż nie nakazałem im tego ani nie przeszło przez moją myśl, że będą czynić tę obrzydliwość, zwodząc Judę do grzechu. - Jeremiasza 32:35
7 komentarzy:

 1. «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. Wj 32, 27-28

  Ach ci bogowie... jak oni potrzebują krwi.

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie ... nie wierzę. Nie wierzę, bo jak tu wierzyć. Nie warto wierzyć w stare mity, które tłumaczyły zbrodnie "siłą wyższą", która im to nakazywała... a na ulicach widzę tablice "reklamowe" "Bóg jest dobr" lub "Jezus Cię kocha". Dziękuję bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakubie - wpierw zrozum przekaz!
  Ktoś kto zaprzedał się Molochowi (banki, media, "układy" itd.) nie może już służyć Bogu.

  Dawniej pewnie sam , mieczem wykluczył bym zaprzańca ze społeczności, dziś tego zrobić nie mogę, co nie zmienia faktu że taki ktoś i tak jest już martwy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakub,
  1.Wiec wyluzuj sie widzac smierc noworodkow.
  2. Nie oskarzaj zadnego z "bogow" o cokolwiek.
  3. Ty tymczasem caly czas wojujesz z jednym z nich. Potrzebujesz go dla swojego oburzenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Makroman. Nie bardzo wiem co masz na mysli, ale nie brzmi to zbyt biblijnie. Chyba, ze mowisz o niezrealizowanych marzeniach o byciu katem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po prostu jestem społecznym realistą ...
  przy okazji daje do zrozumienia Jakubowi że posługuje się anachronizmem przypisując ludziom sprzed 2,5 / 3 tysięcy lat temu naszą dzisiejszą mentalność.

  OdpowiedzUsuń