czwartek, 13 czerwca 2013

Co jest tematem Pisma Świętego?

Najważniejszym tematem Pisma Świętego jest to, jak dorosnąć, jak stać się człowiekiem dojrzałym. Gdyby w Biblii chodziło tylko o zbawienie człowieka, to 95% Pisma byłaby bezużyteczna. Od przebaczenia grzechów i pojednania z Bogiem wszystko się zaczyna, a nie kończy. Dlatego ogromna część Bożego Słowa mówi o tym, jak żyć w tym życiu i jak czynić świat miejscem miłym dla Boga. 

7 komentarzy:

 1. Trafna uwaga. Wielu ludzi ciągle myśli, że biblia traktuje o tym ile się trzeba "narobić", żeby osiągając dojrzałość w końcu zasłużyć na zbawienie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak.

  Są jednak i tacy, którzy myślą, że świat jest tonącym okrętem, a Jezus przyszedł, by nas uratować od katastrofy. Teraz zaś my musimy rzucić jak najwięcej kół ratunkowych tonącym.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie złapałem o co chodzi z tym okrętem i kołami? przepraszam, do mnie trzeba po prostemu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodzi o przyszłość świata.

  Jest tonącym Titanicem, z którego trzeba jak najszybciej uciekać czy Ogrodem, który mamy starannie uprawiać, zmieniać i rozwijać?

  OdpowiedzUsuń
 5. przyszłość świata jest już znana :)

  dopóki jednak tu żyjemy to nie ma gdzie uciec, chyba że na słup :D Ja na słupie nie wysiedzę, więc będę swój ogródek uprawiał i o ile mam wpływ na inne obszary to pomogę.
  W kontekście poprzedniego wpisu o ulepszaniu świata - nie ma czegoś pośredniego poza ulepszaniem i psuciem. Więc musimy ulepszać.

  OdpowiedzUsuń
 6. J 5:39 bw "Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;"

  OdpowiedzUsuń