sobota, 8 czerwca 2013

Nowości na blogu i "Współczesne fałszywe ewangelie" w pliku PDF

Drodzy Czytelnicy! Po prawej strony menu uruchomiłem nową opcję formularza kontaktowego. Dzięki niej będziecie mogli otrzymywać ode mnie bezpłatne publikacje w pliku PDF. Nie wszystko co piszę, nadaje się do publikacji w formie blogowego wpisu (pod względem długości). Wpisanie na listę czytelników umożliwi Wam regularne otrzymywanie artykułów, biuletynów, które planuję wysyłać zapisanym osobom 1-2 razy w miesiącu na adres mailowy. 

Startujemy z mocną rzeczą i zarazem bardzo ważną w kontekście współczesnego zamieszania na temat tego czym jest ewangelia. Wbrew pozorom problem dotyczy nie tylko środowiska katolickiego (jak mniemają protestanci), ale również protestanckiego w wydaniu nurtów charyzmatycznego i ewangelicznego chrześcijaństwa. Czy "ewangelia", którą głosimy jest ewangelią, którą głosili apostołowie? Na jakie "fałszywe ewangelie" musimy uważać dzieląc się z bliźnimi wiarą w Jezusa? Na czym polega dodawanie, a na czym ujmowanie ewangelii?

Artykuł ma tytuł "Współczesne fałszywe ewangelie". Chętni czytelnicy otrzymają go na adres mailowy w najbliższy wtorek, 11 czerwca. 

Zapraszam do lektury.