poniedziałek, 3 lutego 2014

Ewangelia na dnie

W dobie różnorodności ideowej, religijnej chrześcijanom stosunkowo łatwo jest wpaść w sidła nauk noszących znamiona "chrześcijańskich". Stosunkowo mało jest chrześcijan, którzy twierdzą, że przestają zupełnie wierzyć w Boga albo przechodzą na hinduizm lub islam. Dlaczego? Dlatego, że są to zbyt wyraziste różnice w stosunku do treści ich wiary. Bardzo łatwo rozpoznać fałsz w tych naukach i ogromną różnicę z chrześcijańskim przesłaniem. 

O wiele bardziej niebezpieczne są nauki, które byśmy nazwali podróbkami chrześcijaństwa. Przyczyną jest fakt, że podają one prawdę zmieszaną z kłamstwem w bardzo pobożnym opakowaniu. Z tego powodu trudno jest to kłamstwo dostrzec i odcedzić. Potrzeba do tego dojrzałości, znajomości Pisma Świętego, rozeznania w niechrześcijańskich światopoglądach i wnikliwości.

Szatan od wieków stara się otoczyć ewangelię tłumem dziwnych doktryn, by ją pośród nich zatopić, by była nie do odcedzenia od fałszu, w końcu by ludzie skupiali się na owych doktrynach, nie zaś na Dobrej Nowinie o odkupieńczej śmierci Jezusa Chrystusa i Jego chwalebnym zmartwychwstaniu. 

Niektórzy twierdzą: my wcale nie przeczymy ewangelii. Wszak wierzymy, że Jezus umarł za nasze grzechy. Problem jednak w tym, że ewangelia nie jest tam eksponowana. Jest otoczona wieloma doktrynami, które ludzie znają na pamięć, na których się skupiają i poprzez to nie wiedzą, co wydarzyło się na krzyżu ponad dwa tysiące lat temu, jakie znaczenie miała śmierć syna nazareńskiego cieśli. 

Niewielu walczy z ewangelią. Wielu natomiast otacza ją w swoim życiu innymi ideami, przez co staje się jedną z wielu ofert na "rynku" doktryn, idei, dogmatów. Jeszcze inni nigdy nie o niej nie słyszeli, mimo iż znakomicie wyuczyli się 3 cnót boskich,  5 przykazań kościelnych, 6 prawd wiary, 7 grzechów głównych, 8 błogosławieństw, 10 przykazań. Kiedy jednak zapytamy: czy wierzysz ewangelii? – powstaje zakłopotanie ponieważ jej treść znajduje się nieomal na dnie, w gąszczu tych wszystkich rzeczy. Wierz ewangelii. Opowiadaj ewangelię. Żyj w zgodzie z ewangelią.

PS. Mój blog bierze udział w konkursie na BLOG ROKU 2013 w kategorii Polityka, publicystyka, społeczeństwo. Możesz pomóc w osiągnięciu dobrego wyniku wysyłając SMSa o treści E00021 (gdzie "0" oznacza zero) na numer 7122. Koszt SMSa to 1,23 zł (brutto). Z jednego numeru telefonu można wysłać jednego SMSa na dany blog. Dochód z SMSów zostanie przekazany na dobry cel: łódzkiej fundacji Gajusz, która prowadzi hospicjum dla dzieci osieroconych. Głosując pomagasz więc nie tylko mnie. Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos!