wtorek, 30 września 2014

Nie oddalaj się od Kościoła

Lot ponad społeczność z wierzącym Abrahamem i jego domostwem postawił: wygodę, stan posiadania, piękne zachody słońca w ładnej ziemi, duże podwórko i imponujące krajobrazy ziemi sodomskiej. Wybrał wygodę w mieście wolnym od homofobii KOSZTEM społeczności z wierzącym Abrahamem. 

Skutkiem był taki, że nie nauczył dzieci bogobojności. Jego dwie córki poślubiły pogan mieszających w Sodomie, z którymi później zginęły nie chcąc jej opuścić. Zaś jego ocalałe niezamężne córki nie miały kogo poślubić. Wpadły więc na pomysł, by upić ojca, spać z nim, aby mieć z nim dzieci. Albo więc nie zostały nauczone, że jest to grzech, albo ich to nie obchodziło. W obu przypadkach widzimy, że Lot nie zapewnił im pobożnej edukacji, biblijnego wychowania i nie nauczył miłości do Boga. Dzieci zrodzone z tego związku dały początek dwóm najbardziej wrogo nastawionym do Izraela narodom: Moabitom i Ammonitom.

Wniosek: 

Miejmy poukładane priorytety. Lot  był człowiekiem wierzącym, ale był niedojrzały w swojej wierze. Nie lekceważmy i nie oddalajmy się od społeczności z rodziną Abrahama - Kościoła: przez wzgląd na naszą duchową pomyślność oraz duchową i doczesną pomyślność naszych dzieci.