piątek, 11 maja 2018

Luteranie i homoseksualiści ekumenicznie


Jak informuje facebookowy portal "Wiara i Tęcza" - 26 maja w Krakowie odbędzie się tzw. nabożeństwo organizowane przez tamtejszą Parafię Ewangelicko-Augsburską oraz "Grupę Polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza".

Będzie to "nabożeństwo ekumeniczne" z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii (IDAHOBIT), a odprawione zostanie w kościele św. Marcina przy ulicy, nomen nomen, Grodzkiej. 

W informacji o wydarzeniu czytamy: "W tym czasie chrześcijanie LGBT oraz ich sojusznicy na całym świecie modlą się i czuwają w intencji ofiar dyskryminacji i przemocy motywowanej homofobią, bifobią i transfobią. Modlą się też o odnowę Kościołów i społeczeństw, aby ceniono i równo traktowano LGBT oraz ich związki i zakładane rodziny". 

1. Cóż, zaproszenie na IDAHO BIT brzmi atrakcyjnie, tym bardziej, że bity z Idaho podbijają zachodnie wybrzeże USA. Potańcówka luteran z przedstawicielami LGBTQ zapowiada się ciekawie. Jednak osobiście nie dyskryminowałbym żadnej mniejszości. Bardziej ekumeniczne bity zabrzmiałyby, gdyby dołączyli również przedstawiciele LGBTQAIWOFNZDW.

2. Pozostaje pytanie: skoro IDAHOBIT, to może i da krasnolud?!

3. A teraz poważniej. Kochani bliźni ze środowisk LGBTQ. Chciałbym zachęcić Was - grupę polskich chrześcijan LGBTQ, byście dołączali do grup polskich chrześcijan zgromadzonych w chrześcijańskich Kościołach głoszących wiernie Boże Słowo. Tam znajdziecie zachętę do życia w czystości, duszpasterskie wsparcie, modlitwę i wskazówki do walki z grzechem. Nie jesteście sami. Podejmijcie walkę o życie zgodne z Bożą wolą ponieważ Jego Syn umarł za każdy grzech seksualnej nieczystości (cudzołóstwo, homoseksualizm, biseksualizm, seks przedmałżeński itp.). Pamiętajcie proszę: Jezus nie jest wrogiem homoseksualistów. Jest Waszym Zbawicielem, który przyszedł szukać to, co zginęło. 

4. Kochani bliźni z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Krakowie. Wspólnoty, które akceptują związki homoseksualne można określać na wiele sposobów, ale żadnym z nich nie będzie słowo "Kościół". Proszę, wróćcie do nas - protestantów wiernych Biblii oraz dziedzictwu reformacji. Będzie nam Was brakowało.

5. Kochani bliźni z innych Kościołów. Biblia nie tylko od homoseksualistów wymagają ucieczki od grzechów seksualnych. Bóg wymaga ucieczki przed grzechami seksualnymi od wszystkich. "Czy myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż wszyscy inni Galilejczycy, że tak ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy podobnie poginiecie." (Ew. Łukasza 13.2-3)

6. I na koniec jedna uwaga. Jeśli uznasz ten wpis za "homofobiczny" ponieważ stoi w opozycji wobec raka politycznej poprawności toczącego zachodnie społeczeństwa oraz Kościół, to mój postulat jest następujący: słowo "homofobia" jest zajadłym zniesławianiem i powinno zostać sklasyfikowane jako mowa nienawiści. 

PS. Zapraszamy w następną sobotę na poniższe wydarzenie w Gdańsku. Wstęp wolny. TUTAJ więcej informacji na facebooku.PS.2. Czytaj również "Rozmowę na temat osób homoseksualnych w Kościele".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz