czwartek, 30 sierpnia 2018

Miłość i szacunek - spotkania dla małżeństw

Zapraszamy do wzięcia udziału w kameralnym cyklu 8 spotkań dla małżonków i par w atmosferze akceptacji i luźnej dyskusji. Dzięki materiałom autora książki MIŁOŚĆ I SZACUNEK - Emersona Eggerichsa, będziemy się uczyć jak utrwalać kulturę miłości i szacunku w związku. Warto wziąć udział w spotkaniach niezależnie od tego czy Wasza relacja małżeńska kwitnie czy czujecie, że potrzebujecie pomocy.

Może nie odczuwacie już tak wielkiej miłości jaką odczuwaliście na początku związku. Może nie doświadczacie szacunku w takim stopniu w jakim byście chcieli... A miłość i szacunek to dwa kluczowe składniki udanych małżeństw. 

Uniwersytet waszyngtoński przebadał 2000 par na przestrzeni 20 lat i wyniki tych badań ukazały, że miłość i szacunek są kluczowymi potrzebami żony i męża. To nie jest rewolucyjne odkrycie. Apostoł Paweł w Liście do Efezjan 5,33 napisał, że mężowie powinni kochać swoje żony, a żony szanować swoich mężów. Rewolucyjne wyniki przynosi zastosowanie tego zalecenia. Kochane żony szanują swoich mężów, a szanowani mężowie okazują miłość swoim żonom. Oboje czują się szczęśliwi... 

Ideą spotkań jest dopomożenie temu szczęściu. Akcentujemy indywidualną pracę każdej osoby nad własną postawą przede wszystkim, a dopiero później można spojrzeć w tą drugą stronę...

Zatem jeśli chcesz szczęścia w swoim małżeństwie, chcesz uczyć się jak okazywać miłość i szacunek, interesują Cię Boże zasady w tej kwestii, proponowany cykl spotkań jest właśnie dla Ciebie. 

Zacznie się on we wrześniu 2018 roku. Spotkania będą się odbywać co 2 tygodnie i będą trwały 2 godziny. Ważnym jest, by w tym czasie małżonkowie zorganizowali opiekę dla dzieci i oboje brali udział w spotkaniach. Zainteresowanym osobom prześlemy terminy spotkań oraz szersze informacje, abyście podjęli ostateczną decyzję co do uczestnictwa. To czego się będziemy uczyć jest bardzo proste, ale naprawdę działa. Spotkania są bezpłatne. Jedynym kosztem jest cena zeszytu uczestnika. 

1 spotkanie - Łamanie lodów, zapoznanie.
2 spotkanie - "Różowy i niebieski - nie gorszy czy lepszy, po prostu inny" - pomoże docenić to, czym różnicie się od siebie.
3 spotkanie - "Hollywood czy Holy Word (Pismo Święte)" - pomoże stawić opór niekorzystnym wpływom współczesnej kultury.
4 spotkanie - "Proporcja 80:20" - czyli na temat złych chwil w małżeństwie i jak nie dopuścić, by zatruły to co piękne, pomoże przypomnieć Wam sobie to, co sprawiło że zbliżyliście się do siebie.
5 spotkanie - "Nie komunikacja, ale wzajemne zrozumienie" - pomoże m.in. zrozumieć, o co chodzi twojej teściowej.
6 spotkanie - "Moja reakcja jest moją odpowiedzialnością" - pomoże w efektywny sposób kierować Waszą relacją.
7 spotkanie - "Nie zbaczaj z kursu" - da nam dodatkowe wejrzenie w motto każdej poprzedniej sesji.
8 spotkanie - Zakończenie i celebracja.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Każdy z uczestników będzie się musiał jedynie zaopatrzyć w podręcznik w cenie 18 zł:
https://bit.ly/2PNG8z5

Możemy go zamówić dla wszystkich uczestników po utworzeniu listy chętnych. Obowiązują zapisy na grupę. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Spotkania będą odbywały się w Baninie za gdańskim lotniskiem.

Prowadzący: Paweł i Jola Bartosikowie
Kontakt, zapisy i informacje: bartosik7@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!