wtorek, 4 lutego 2020

Póki nie jesteś konkretny

Napisz coś ogólnego o Bogu (np. Bóg jest wspaniały). W reakcji od chrześcijan otrzymasz wiele polubień, zaś niewierzący pozostaną obojętni. Powiedz jednak coś o tym jak wiara w Boga przekłada się na konkretne i praktyczne kwestie, np. bycie wiernym mężem lub żoną, wychowanie dzieci, męskość i kobiecość we współczesnej kulturze.
Zareagują zarówno niewierzący, jak i chrześcijanie. Pierwsi dlatego, że swoją wiarę przekładasz na życie, na konkrety i praktykę, która ich kłuje. Nienawidzą tego. Są tolerancyjni wobec Boga trzymanego klatce - w murach kościołów i religijnych frazesów. Lubią popatrzeć i pośmiać się z oswojonego lwa w klatce. Gdy lew jest na wolności podnoszą lament, trwożą się i wołają: To nasz świat! Lwy do ZOO! Lwy do cyrku!
Zaś komentarze chrześcijan ukażą jak wielu z nich jest karmionych kulturowym marksizmem, lewicowymi bredniami, świecką psychologią i mitami o neutralności nieomal wszystkiego poza prywatnym, intymnym Jezusem w sercu. Nikt nie nauczył ich co to w praktyce i codziennym życiu znaczy, że Biblia jest autorytetem w każdej dziedzinie, a Jezus jest Panem również w powyższych sferach.