wtorek, 30 listopada 2021

BrianBox Harry Potter i Pluszowych snów - recenzje gier

BRIAN BOX - HARRY POTTER

Jest to gra na spostrzegawczość i prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Wciąga nas w magiczny świat J.K. Rowling opisany w książce i zekranizowany w filmach z serii. 

W grze mamy 55 kart, które przedstawiają znane sceny z filmów o Harry'm Potterze. Znajduje się na nich 44 pytań o ważne momenty w filmach, o bohaterów lub słowa, które wypowiedzieli. Jest to więc świetna okazja, by wykazać się wiedzą o kultowej historii oraz skonfrontować ją z innymi graczami. 

W grze dany gracz przygląda się wylosowanemu obrazkowi z karty. Czas na to odmierza klepsydra. Gracze mogą się umówić na ilość przekręceń klepsydry. Następnie gracz przekazuje kartę innej osobie i rzuca kostką. Liczba na kostce odpowiada pytaniu z karty, na które gracz musi odpowiedzieć. 

Zatem pytanie jest czytane na głos, a gracz, który przypatrywał się ilustracji musi udzielić na nie odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa - gracz zdobywa kartę jako punkt w grze. Jeśli jest błędna - kartę odkładamy. Kolejny gracz wykonuje to samo zadanie. Wygrywa osoba, która po upływie 10 minut zdobędzie najwięcej kart. Oczywiście można umówić się na dłuższy czas rozgrywki. 

Gra, jak wspominałem, jest gratką i ukłonem w stronę fanów Harry Pottera, których nie brakuje wśród miłośników gier planszowych i karcianek. Jest to wyzwanie nie tylko na spostrzegawczość, lecz i na pamięć. Można w nią grać z młodszymi dziećmi, dla których świat Harry Pottera nie jest obcy. 

Zawartość pudełka: 
karta z zasadami 
55 kart 
klepsydra 
kostka

Grę można zamówić w sklepie wydawnictwa Rebel.pl - TUTAJ

PLUSZOWYCH SNÓW

Jest to typowa gra dla młodszych dzieci, która wprowadzi ich w świat planszówek. 

W grze po kolei wybieramy żetony pluszaków, które zakryją znajdujący się na karcie koszmar. Jeśli wybierzemy odpowiednią kartę, która zakryje koszmar, zdobywamy żeton snu, którym zapełniamy swoją planszę. Celem gry jest uzbieranie 12 żetonów. Gracz, który uczyni to jako pierwszy - wygrywa. 

Jak widać, bardzo proste zasady i nieskomplikowana rozgrywka - w sam raz, by zagrać z dzieckiem lub zaangażować same dzieci do gry w nią.

Jest to gra, który uczy obserwacji, szacowania wielkości i kształtów. Ma również fajny wymiar edukacyjny: ulubione pluszaki to fajna "broń" na koszmary  :) W grze można również ze sobą współpracować, jeśli zdecydujemy się na tryb kooperacyjny. Dochodzi więc jej kolejna zaleta: umiejętność współpracy, dialogu, wspólnego podejmowania decyzji. 

Zawartość pudełka: 
instrukcja woreczek 
4 plansze 
8 płytek pluszaków 
32 karty koszmarów
54 żetony snów

Grę można zamówić w sklepie wydawnictwa Rebel.pl - TUTAJ