czwartek, 25 sierpnia 2022

Recenzja: "Dobble - Minionki"

Gra "Dobble: Minionki" to kolejna odmiana popularnej gry rodzinno-imprezowej Dobble, którą bardzo lubimy jako rodzina. W tej wersji mamy 55 kart, na których znajduje się po sześć symboli. Na dwóch kartach zawsze znajduje się jeden wspólny symbol, który musimy odszukać i powiedzieć jego nazwę. W ten sposób zdobywamy punkty. Mamy więc symbole i ilustracje znanych bohaterów Minionkow: Bob, Dave, Stuart, Kevin, Gru, Lucy, Margo, Agnes...

Gramy zatem jednocześnie, ćwicząc spostrzegawczość. Zwycięża gracz, który po wyczerpaniu całej talii zdobędzie najwięcej kart (odnajdując powtarzające się ilustracje). Oczywiście można grać na wiele sposobów (5 z nich jest opisanych w instrukcji).

Gra jest pięknie i estetycznie wydana, a karty znajdują się w okrągłej, solidnej, metalowej puszce. Zasady można wyjaśnić w 30 sekund, co sprawia, że gra jest świetna dla początkujących graczy. Nadaje się do spakowania do plecaka na wakacyjne wyjazdy, a także rozgrywkę w pociągu lub na mniejszej przestrzeni. Gorąco polecam miłośnikom szybkich gier rodzinnych i imprezowych, a także początkującym graczom. 

Informacje o grze
Ilość kart: 55
Liczba graczy: 2-8
Wiek graczy: od 6 lat 
Czas gry: 15 minut

Grę można kupić w sklepie Rebel.pl