wtorek, 6 września 2022

Recenzja: "Buła, pizza, czapka, prezent, tort"

Buła Pizza Czapka Prezent Tort to szalona gra rodzinno-imprezowa. Jest to gra na spostrzegawczość i refleks. 

Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje talię złożoną z identycznej liczby kart, których nie wolno podglądać! Pierwsza osoba wykłada odkrytą kartę na środek, mówiąc "Buła". Gracz po jej lewej kładzie swoją odkrytą kartę na poprzednią, mówiąc "Pizza". Wymienianie w kółko kolejnych słów z tytułu trwa dopóki karta, która właśnie została wyłożona, nie będzie pasowała do wypowiadanego przez gracza słowa (np. wyłoży "Pizzę", mówiąc "Pizza"). 

W tym momencie wszyscy muszą jak najszybciej położyć swoje dłonie na środkowym stosie kart, a ostatni gracz, który to zrobi, bierze cały stos do siebie i dodaje do już posiadanych kart. Celem jest pozbycie się wszystkich swoich kart. Ten, kto uczyni to jako pierwszy, jest zwycięzcą. Proste, prawda?

Dodatkowym smaczkiem gry jest to, że karty należy kłaść na stół w rytmie wyliczanki. Dlatego łatwo w grze o pomyłkę. Nie wolno zwlekać z położeniem karty. Chwila! Jest jednak kolejne utrudnienie! Karty z Ninja, Małpami i Jednorożcami mogą zniszczyć rytm gry. Gdy któraś z nich pojawi się na stole, należy jak najszybciej wykonać gesty, na które wskazują. 

Oczywiście gdy na stole pojawia się coraz więcej kart, pojawia się presja, bowiem nawet jeśli gracz wypracował sobie przewagę w trakcie rozgrywki i został z jedną kartą, może przegrać ostatnią rozgrywkę i wziąć wszystkie karty ze stołu (jeśli się pomyli lub ostatni klepnie kartę ręką). 

Podczas gry jest dużo śmiechu i zabawy. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. Rozrusza zarówno młodszych, jak i starszych graczy, zarówno ekstrawertyków, jak i introwertyków :)  

Gra nie zajmuje wiele miejsca. Można ją zabrać ze sobą wszędzie i grać na szkolnych przerwach lub w pociągu. Jest krótka i dynamiczna. Jedna rozgrywka trwa ok. 10 minut. 

Informacje o grze:
ilość graczy: 2-8 osób
wiek: od 8 lat
czas rozgrywki: ok.10 minut
zawartość pudełka: 64 karty, instrukcja

Grę można zamówić w sklepi Rebel.pl