poniedziałek, 6 listopada 2023

Bezpłatny kurs dla małżeństw: "Miłość i szacunek"

Zapraszam do wzięcia udziału w cyklu 6 spotkań dla małżeństw.

Dzięki materiałom autora książki MIŁOŚĆ I SZACUNEK - Emersona Eggerichsa, będziemy się uczyć jak utrwalać kulturę miłości i szacunku w małżeństwie. Warto wziąć udział w spotkaniach niezależnie od tego czy Wasze relacje kwitną czy czujecie, że potrzebujecie pomocy.

Miłość i szacunek to dwa kluczowe składniki udanych małżeństw. Uniwersytet waszyngtoński przebadał 2000 par na przestrzeni 20 lat i wyniki tych badań niejako zredukowały sukces małżeński do... MIŁOŚCI I SZACUNKU! To nie jest rewolucyjne odkrycie. Apostoł Paweł w Liście do Efezjan 5:33 napisał, że mężowie powinni kochać swoje żony, a żony szanować swoich mężów.

Zastosowanie tego zalecenia przynosi rewolucyjne wyniki. Kochane żony szanują swoich mężów, a szanowani mężowie okazują miłość swoim żonom. Oboje czują się szczęśliwi... Ideą spotkań jest dopomożenie temu szczęściu (uwaga: ta zasada obowiązuje również w relacji rodzic - dziecko).

Zatem jeśli chcesz szczęścia w swoim małżeństwie, chcesz uczyć się jak okazywać miłość i szacunek, interesują Cię biblijne zasady w tej kwestii, proponowany cykl spotkań jest właśnie dla Ciebie.

Zaczynamy 9 listopada (czwartek) 2023 roku o godzinie 19:00 w Baninie w przyjaznej, domowej atmosferze. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie i będą trwały ok. 2 godziny.

Ważne jest to, by małżonkowie oboje brali udział w spotkaniach o ile to możliwe. To czego się będziemy uczyć, jest bardzo proste, ale naprawdę działa.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

TEMATY SPOTKAŃ:
1. spotkanie - zapoznanie, krótkie przedstawienie cyklu, a następnie temat: "Różowy i niebieski - nie gorszy czy lepszy, po prostu inny" - pomoże docenić to, czym różnicie się od siebie.
2. spotkanie - "Hollywood czy Holy Word (Pismo Święte)" - pomoże stawić opór niekorzystnym wpływom współczesnej kultury.
3. spotkanie - "Proporcja 80:20" - czyli na temat złych chwil w małżeństwie i jak nie dopuścić, by zatruły to co piękne - pomoże przypomnieć Wam sobie to, co sprawiło że zbliżyliście się do siebie.
4. spotkanie - "Nie komunikacja, ale wzajemne zrozumienie" - pomoże m. in. zrozumieć, o co chodzi Twojej teściowej.
5. spotkanie - "Moja reakcja jest moją odpowiedzialnością" - pomoże w efektywny sposób kierować Waszą relacją.
6. spotkanie - "Nie zbaczaj z kursu" - da nam dodatkowe wejrzenie w motto każdej poprzedniej sesji połączone z zakończeniem i celebracją.

Prowadzący: pastor Paweł oraz Jola Bartosikowie - szczęśliwe małżeństwo z 21-letnim stażem 🙂
Miejsce spotkań: Banino

Spotkanie będzie składać się z nagrania na DVD oraz dyskusji w przyjaznej atmosferze wzajemnej zachęty.

Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez: email: bartosik7@gmail.com lub tel. 605-282-417