sobota, 4 października 2008

Kobieta może odkrywać tylko jedno oko

Saudyjski ulem Mohamed al-Habdan wydał fatwę, czyli religijny nakaz prawny pozwalający mahometańskim kobietom odsłaniać publicznie tylko jedno oko, podczas gdy drugie powinno być zakryte nikabem - noszoną na twarzy zasłoną.

Jak pisze egipski dziennik anglojęzyczny "Daily News", który doniósł o tej fatwie, saudyjski ulem oparł ją na zapisie koranicznym mówiącym o tym, że jeden z towarzyszy proroka Mahometa, Ibn Abbas, zalecał, aby kobiecie było widać spod nikabu tylko jedno oko, ponieważ "to zupełnie wystarczy, aby widzieć drogę".

Całość TUTAJ

______________________________________

Dobrze, że Saudyjski ulem jeszcze nie wpadł na pomysł, że kobieta musi oddychać jedną dziurką nosa - w końcu "to zupełnie wystarczy aby oddychać".

1 komentarz:

  1. Co to znaczy "mahometanska kobieta"? Muzulmanie wyznaja islam a nie mahometanizm. Islam znacza calkowite podporzadkowanie sie woli Jedynego Boga i kroczenie sciezka przez Niego wyznaczona. To nie buddyzm czy chrzescijanstwo, ktorych nazwa pochodzi od imienia tworcy. Prorok Muhammad (pzn) nie utworzyl nowej religii. Prorok Jezus (pzn) rowniez tego nie zrobil, ale zrobili to inni ludzie.

    Jezeli pisze Pan o islamie to prosze podawac cale wersety Koranu lub jego tlumaczenia i dokladne hadisy a nie jakies opinie tego czy innego uczonego.

    OdpowiedzUsuń