piątek, 23 stycznia 2009

Co dzięki naukowcom wiemy o fankach gry „EverQuest II"?

Czy zastanawialiście się kiedyś na jakie cele naukowe są wykorzystywane pieniądze, granty naukowe itp. - pochodzące z naszych kieszeni? Będziecie dumni i przekonani, że państwowa nauka i edukacja (cudzych dzieci) powinna być finansowana z Waszych pieniędzy (podatków).

Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz w życiu zadał sobie to ważne pytanie: "Czy fanki gry „EverQuest II” przejawiają skłonności biseksualne częściej niż kobiety nie grające w gry MMO (gry w sieci)"?

Dzięki naukowcom Uniwersytetu Delaware i Południowej Karoliny znamy odpowiedź! Tak, przejawiają! Dobra robota, panowie! Teraz czas na kolejny projekt badawczy, który chętnie sfinansujemy w imię solidarności społecznej: Czy fani tostów z dżemem częściej oglądają baseball niż sprzedawcy hamburgerów?

Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Dla naszego dobra wspólnego! Uczmy się.

Cytuję za portalem: gry.onet.pl

"Fanki gry „EverQuest II” wyzwolone seksualnie"

Badania dowodzą, że fanki gry „EverQuest II” częściej przejawiają skłonności biseksualne. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Delaware i Uniwersytetu Południowej Karoliny uwydatniły ciekawe zjawisko zaobserwowane wśród miłośników gier MMO. Dokładnie mowa o grze zatytułowanej „EverQuest II”, którą jak się okazuje nad wyraz interesuje się żeńska część fanów elektronicznej rozrywki. Wyniki badań pokazały, że aż 40% użytkowników „EverQuest II” to kobiety. Dodatkowo fanki „EverQuest II” pięć razy częściej przejawiają skłonności biseksualne, niż kobiety nie grające w gry MMO.

Jak podkreślają autorzy przeprowadzonego badania, wyniki dowodzą tego, iż nasz stereotyp typowego gracza jest mocno nieaktualny. Obecnie w grach sieciowych, wymagających zaangażowania, dużą część społeczności stanowią kobiety. Co więcej okazują się one bardziej wyzwolone seksualnie, niż kobiety nie grające w gry MMO. Skłonności biseksualne wynikać mogą tutaj z większej otwartości do świata i ludzi, czemu dostęp do komputera i internetu może sprzyjać.