czwartek, 8 stycznia 2009

Jeziora zamarzają! Gratulacje!

Wreszcie widać jakieś wymierne efekty pracy zwolenników zdecydowanych działań w celu złagodzenia rezultatów globalnego ocieplenia. Z pewnością niedawana Konferencja w Poznaniu przynosi dobre rezultaty i problem globalnego ocieplenia jest (jak widać po obecnej aurze i niskich temperaturach) skutecznie rozwiązywany. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy się przyczynili do tego sukcesu!

Jak informuje Rzeczpospolita

Wielkie Jeziora Mazurskie tafla lodu pokrywa już od ponad tygodnia.

Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie poinformowała, że grubość tafli lodu na niektórych zbiornikach w rejonie Wielkich Jezior sięga nawet 10 cm.

Nad Śniardwami w miniony weekend rozegrano zawody bojerowe. Lód, na którym ślizgano się był wcześniej przebadany pod względem bezpieczeństwa. Mimo to i tak jeden z żeglarzy wpadł w szczelinę lodową.

To, że jezioro Hańcza zamarzło wcześniej niż zwykle jest efektem kilkudniowych silnych mrozów na Suwalszczyźnie - poinformowała dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego Teresa Świerubska.

Można dodać - "oraz działań świetnie wykształconych i wyszkolonych ludzi skutecznie oziębiających aurę" (dop. PB)

:-)

4 komentarze:

 1. Jasne, że to żarcik, ale przy okazji warto by uświadomić Pastora (jeśli tego nie wie),że "globalne ocieplenie" to pewien skrót myślowy. W naszej szerokości geograficznej doprowadziłoby to właście do ochłodzenia (ale i złagodzenia klimatu) dzięki zwiększonemu zachmurzeniu.

  Dobrze to obrazuje film Pojutrze (sztampowy, ale dobry jako prosta rozrywka), gdzie to w wyniku efektu cieplarnianego Nowy Jork zamienia się w bryłę lodu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tamkqun,

  Zobacz to:
  http://www.rp.pl/artykul/2,230987.html

  I to:
  http://jarmulak.com/2009/01/08/niewygodna-prawda/
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli artykuł zatytułowany jest "Niewygodna prawda" to już jest dobry powód, żeby go nie czytać ;)

  Sprawa globalnego ocieplenia to sprawa ideologiczno-polityczna, już dawno oderwana od nauki. Ani mnie to ziębi, ani grzeje. Jak wprowadzimy atom, to przynajmniej będzie czystsze powietrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Sprawa globalnego ocieplenia to sprawa ideologiczno-polityczna, już dawno oderwana od nauki".

  Niestety niewielu tak na to patrzy.

  OdpowiedzUsuń