piątek, 4 września 2009

Najbardziej niepoprawny burmistrz w Anglii

Jak donosi portal fronda.pl - Peter Davies wygrał wybory na burmistrza Donchaster, ponieważ obiecał wyrugować poprawność polityczną z decyzji władz miasta.

A oto jego pierwsza decyzja: nie będzie marnował pieniędzy podatników na wsparcie parady homoseksualistów.

- Nie jestem homofobem - mówi burmistrz Donchaster i członek partii Angielscy Demokraci, Peter Davies. - Nie rozumiem po prostu, dlaczego nasi podatnicy mają płacić na świętowanie czyjejś orientacji seksualnej - dodaje polityk. I dlatego w następnym roku organizatorzy Gay Pride, w liczącym prawie 70 tysięcy mieszkańców mieście, nie dostaną od ratusza ani grosza. Na tegoroczną paradę fundusze przyznały już niestety poprzednie władze Donchaster.

Davies, który był już w swojej karierze laburzystą, torysem i członkiem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), zerwał już kilka umów z miastami partnerskimi Donchaster z zagranicą, gdyż uznał je za marnowanie pieniędzy. - Służą one tylko temu, by niektórzy mogli sobie polatać i popić na koszt miasta - mówi burmistrz. Zrezygnował także ze służbowej limuzyny, połowy diety i ograniczył liczbę radnych o ponad połowę. Jednocześnie obiecał obniżyć podatki lokalne.

_______________

Nie jestem pewien czy można mu wróżyć długą przyszłość polityczną. Może jednak poprzez to co robi ośmieli i zachęci innych (choćby naszych) "politycznie poprawnych", zastraszonych polityków do wyrażania głosu rozsądku.