środa, 2 czerwca 2010

Definicje: Antysemityzm

Skończyłem właśnie czytać książkę jednego z moich ulubionych publicystów Rafała A. Ziemkiewicza pt. "W skrócie". W zasadzie jest ona rozbudowanym "Alfabetem Wildsteina", co oznacza, że zawiera obszerniejsze definicje i omówienia pewnych pojęć. Na blogu co jakiś czas będę dzielił się z Wami tymi, które najbardziej mi się podobają. Zacznijmy od "A" :)

Antysemityzm - (...) Te same ośrodki, zarządzające emocjami na skalę globalną, potrafią jednocześnie gnoić domniemanych antysemitów, najchętniej wskazując ich w Kościele katolickim i kręgach konserwatywnych, przechodzić milcząco do porządku dziennego nad autentyczną nienawiścią do Żydów krzewioną przez islam (bo jak pokazała historia z karykaturą Mahometa w duńskiej gazecie, z tymi to lepiej nie zadzierać) i zupełnie bezwstydnie głosić rasistowską nienawiść do Żydów, przedstawiając ją jako opór wobec machlojek "globalnej finansjery" i agresywności "izraelskiego imperializmu" (...)

2 komentarze:

  1. Antysemityzm to antysemityzm. Nie ma czegoś takiego jak antysemityzm autentyczny i nieautentyczny. To retoryka JPII.

    Muzułmanie są o tyle uczciwi, że po prostu twierdza, że nienawidzą Żydów. Katolicy cały czas powtarzają mantrę o miłości ... a potem wrzeszczą w TVN-ie "Ty głupi Żydzie!".

    OdpowiedzUsuń
  2. Ponoć antysemita to nie ten, który nie lubi Żydów lecz ten kogo nie lubią Żydzi i "Gazeta Wyborcza" :-)

    OdpowiedzUsuń