piątek, 10 września 2010

Ale za to niedziela... będzie dla nasJuż w najbliższą niedzielę (12 września) w naszym kościele odbędzie radosna uroczystość udzielenia chrztu 3-letniej Eli (oraz przyjęcia jako członków jej rodziców). Z tej okazji będziemy mieli po nabożeństwie wspólny smaczny obiad oraz ciasto.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam. Niedziela godz. 10:00.
ul. Grobla IV/8 na gdańskiej starówce. W budynku Szkoły Podstawowej nr 50. Tutaj znajdziesz mapkę.

Przyjdź, zobacz, sam wyciągnij wnioski :-)
9 komentarzy:

 1. Gratulacje.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 2. A dziękuję, postaram się przekazać rodzicom. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesli chodzi o paedobaptyzm, to jestem gdzies pomiedzy w swoich pogladach. Bo obie strony maja dobre argumenty.

  -Imp

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedys bylam na nabozenstwie u prezbiterianow w Dublinie i trafilam akurat na chrzest malutkiego dziecka. Po chrzcie pastor wzial dziecko na rece i obszedl dookola wnetrze kosciola. Nie wiem, co ten gest symbolizuje, przypuszczam, ze wlaczenie ochrzczonego dziecka do Kosciola, w koncu skladajacego sie zarowno z doroslych jak i dzieci.
  Ruth Graham, zona slynnego kaznodziei Billy'ego, rowniez byla ochrzczona w dziecinstwie prezbiterianka. Od najmlodszych lat kochala Boga. Mozna sie zastanawiac, dlaczego nigdy nie przylaczyla sie do Southern Baptist Church, do ktorego nalezy jej malzonek i dlaczego pozostala prezbiterianka jednak, jak jest napisane w Pismie: "przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczesliwy ten, kto nie osadza siebie samego za to, co uwaza za dobre. Lecz ten, kto ma watpliwosci, gdy je, jest potepiony, bo nie postepuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko zas, co nie wyplywa z przekonania, jest grzechem." (Rz 14, 22-23).

  Armagh

  OdpowiedzUsuń
 5. @Armagh:

  Milo Ciebie znow czytac. Serdecznie pozdrawiam.

  -Imperator

  OdpowiedzUsuń
 6. Imp, doskonale Cię rozumiem. Nam z żoną 2 lata zajęło studiowanie tematu chrztu i pokrewnych: kościoła, przymierza, jedności Biblii, ciągłości Ludu Bożego - zanim doszliśmy do wniosku, że dzieci chrześcijan są częścią Ludu Odkupionego i w związku z tym powinny być chrzczone. Nie rezygnuj z poszukiwań i czytaj Pismo (oraz pomocne książki, artykuły na ten temat) z modlitwą o to by Bóg udzielił Ci światła w tym temacie.

  Armagh, masz rację. Ruth Graham jest prezbiterianką i cieszę się, że pozostała wierna swoim przekonaniom.

  Co do obchodzenia z dzieckiem na rękach wnętrza kościoła to owszem - może i ów gest wyraża, że dziecko jest częścią wspólnoty, jednak Bóg już W SAMYM CHRZCIE m.in. TO właśnie komunikuje.

  Nie sądzę, że powinniśmy coś dopowiadać do tego ludzkimi metodami i rytuałami ponieważ to może jedynie zamazać znaczenie chrztu poród form i rytuałów, których podczas udzielenia tego sakramentu (w Biblii) nie wykonywano.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziekuje za odpowiedz.
  Ruth Graham niestety odeszla 3 lata temu, ale wiele osob na swiecie pamieta swiadectwo jej chrzescijanskiego zycia.

  Odnosnie chrztu to osobiscie jestem zaniepokojona obserwujac niekonczace sie dyskusje. Kiedys natrafilam na amerykanskie forum prezbiterianskie. Ktos napisal, ze znajomy baptysta za kazdym razem pyta sie go, kiedy sie ochrzci (tzn. powtornie ochrzci) albo, ze inny znajomy baptysta powiedzial jakiemus prezbiterianinowi, ze kazdy czlowiek nieochrzczony w wieku swiadomym pojdzie do piekla. W takim razie jaki ma sens moc Jezusa Chrystusa, ktory zbawia ludzi Jego wzywajacych niezaleznie od sytuacji, w ktorej sie znajduja?
  Kiedy w czasie katastrofy Titanica baptystyczny pastor John Harper zobaczyl chlopca probujacego utrzymac sie na wodzie, krzyknal do niego: mlody czlowieku, zaraz utoniemy, jesli nie jestes zbawiony to uwierz w Jezusa Chrystusa i pokutuj. "Uwierz w Jezusa Chrystusa!"- to byly powtorzone do tamtego chlopaka ostatnie slowa pastora, zanim utonal w lodowatej wodzie. Pastor dal swiadectwo, jak wielkie jest milosierdzie Jezusa Chrystusa, ktory zbawia nie ze wzgledu na osoby i ich polozenie. Nie wiadomo, czy tamten chlopak byl wczesniej w ogole ochrzczony.
  Armagh

  OdpowiedzUsuń
 8. Armagh, dziękuję za informacje.

  Nie wiedziałem, że Ruth Graham odeszła do Pana 3 lata temu.

  Niestety, jak piszesz, niektórzy nie radzą sobie z różnicami nt. chrztu i traktują innych CHRZEŚCIJAN (mających odmienne zdanie w tym temacie) nieomal jak pogan. To grzech separatyzmu i sekciarstwa. Nie wolno nam zapominać, że są to dyskusje i różnice w gronie RODZINY.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Pastor:

  Narazie takie problemy studiuje sobie sam. Bez zony. ;-)

  I tu pytanie o osad pastora: czy osoba ktora byla ochrzczona w kosciele rzymsko-katolickim jako niemowle powinna byc ponownie ochrzczona zostajac czlonkiem zboru ktoremu pastor przewodniczy?

  - Imperator

  OdpowiedzUsuń