piątek, 15 kwietnia 2011

Kogo zmieniać?

"Wybór jaki stoi przed nami jest następujący: albo będziemy dyskryminowali homoseksualistów albo będziemy dyskryminowali Słowo Boże. Albo będziemy zabiegali o nawrócenie osoby homoseksualnej i przekształcali ją na obraz Chrystusa, albo będziemy starali się zmienić myślenie kościoła nt. Słowa Bożego i przekształcali etykę chrześcijańską na podobieństwo homoseksualnych wartości. Powyższa dyskusja przeniosła nas do pytania o ostateczne priorytety i standardy, tutaj zaś wybór dla chrześcijanina nie powinien stanowić problemu."

Greg L. Bahnsen, Homosexuality, a Biblical View

3 komentarze:

 1. "Dyskryminacja" w powyższym cytacie oczywiście nie oznacza piętnowania lub prześladowania, ale niezgodę na postulaty wysuwane przez środowiska gejowskie (prawo do zawierania ślubów, adopcja dzieci, promocja homoseksualizmu jako stylu życia neutralnego etycznie itp.).

  Albo więc będziemy się sprzeciwiać ich żądaniom albo Bożemu Słowu. Nie istnieje możliwość syntezy obu tych postaw.

  Albo będziemy osoby homoseksualne prowadzić do światła Bożego Słowa wspierając ich w duchowej walce, albo sami będziemy się od niego oddalali przekonani o potrzebie "weryfikacji" stanowiska jakie w tej sprawie ma Pan Bóg.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!" (Mt 5,38n).
  Powyższy fragment wskazuje na to, że Nowy Testament głosi coś innego niż Stary Testament. Krytyka homoseksualizmu, jeśli się nie mylę, w Biblii występuje tylko w Starym Testamencie. Tak więc, czy nie powinniśmy odnosić się sceptycznie wobec tekstów Biblijnych związanych z homoseksualizmem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bóg nie jest człowiekiem by zmienił zdanie. NT nie naucza niczego w sprzeczności wobec ST (nawet zacytowany przez Ciebie fragment). Zobacz co NT naucza nt. homoseksualizmu:

  1 Koryntian 6:9-11

  (9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą. (11) A takimi niektórzy z was byli; aleście obmyci, uświęceni, i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego.

  Rzymian 1:26-27

  (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.

  OdpowiedzUsuń