poniedziałek, 13 lutego 2012

Wszystko zaczyna się w niedzielny poranek

W życiu chrześcijanina wszelkie schematy codzienności rozpoczynają się od zachowania w niedzielny poranek, pierwszego dnia tygodnia. To dotyczy takich spraw jak wyznawanie grzechów innym, uważne słuchanie, zaangażowana modlitwa, wspólnota, wspólne jedzenie i picie, podejście do pieniędzy, muzyki, punktualności itp.

Nabożeństwo wyznacza rytm i kierunek całego tygodnia. Niedbała liturgia produkuje jałowych wyznawców i zamienia spotkanie "Z" Bogiem na spotkanie "O" Bogu. Nie możesz być na co dzień lepszym chrześcijaninem niż jesteś w niedzielny poranek.

7 komentarzy:

 1. Reformowani błądzą święcąc pierwszy dzień tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezus zbłądził zmartwychwstając w ten dzień.

  Kościół zbłądził w Dz. Ap. 20:7 spotykając się w ten dzień na nabożeństwie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie błądzą tylko wiedzą lepiej ;-)

  Wszystko wiedzą lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Paweł Bartosik (Gdańsk)

  Nie wiadomo, kiedy Jezus zmartwychwstał. Nikt tego nie widział.

  A w Piśmie to stoi i stać będzie:

  Zachowaj dzień sobotni, abyś go święcił, jak ci przykazał Pan, Bóg twój. Sześć dni robić będziesz i pełnić wszystkie roboty twoje. Siódmy dzień jest sabat, to jest odpocznienie Pana Boga twego. Nie będziesz weń pełnił żadnej robot, ty ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ani wół, ani osioł, ani żadne bydlę twoje, ani przechodzień, który jest między bramami twoimi, aby odpoczął sługa i służebnica twoja jak i ty. Pamiętaj, żeś i sam służył w Egipcie, i wywiódł cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i ramieniem wyciągniętym, i przeto ci kazał, abyś zachował dzień sobotni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gal Anonim,

  Masz inne zdanie? W porządku. Pewnie wiesz lepiej. :) Tylko argumentów brak :)

  Dekalogowata,

  Jak to nie wiadomo kiedy? Poczytaj ewangelie.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Paweł Bartosik (Gdańsk)

  Moment zmartwychstania jest nieznany. Mogło to być tuż po zakończeniu szabatu, czyli na dzisiejszą miarę ok. 18-19 w sobotę.

  OdpowiedzUsuń