wtorek, 26 lutego 2013

Konferencja w Gdańsku: "Edukacja domowa jako alternatywa dla współczesnej szkoły"

Serdecznie zapraszamy na wyjątkową konferencję pt. "Edukacja domowa jako alternatywa dla współczesnej szkoły", która odbędzie się w Gdańsku 9 marca (sb) w Domu Technika NOT przy ul. Rajskiej 6 o godzinie 10.00.

Czy jest jakaś alternatywa dla rodziców, którzy szukają innych dróg edukacji własnych dzieci niż szkoła? Jakie są obecnie zapisy w polskim prawie dotyczące możliwości uczenia dzieci w domu? Czy rodzice są w stanie samodzielnie uczyć własne dzieci? Co z socjalizacją dzieci uczonych domowo? Co z wynikami egzaminów i dalszym etapem kształcenia? Jak współpracować ze szkołą?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć dzięki zaproszonym mówcom, z których wszyscy mają doświadczenie w uczeniu swoich dzieci domowo: prawnik, pedagog, pastor, dyrektor szkolny, wykładowczyni akademicka (psycholog). Po wykładach zapraszamy na panel dyskusyjny z udziałem wykładowców i rodziców uczących domowo.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. W przerwach między wykładami zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto, rozmowy.

Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" (pomorski.civitaschristiana.pl) oraz Ewangeliczny Kościół Reformowany w Gdańsku (gdansk.reformacja.pl)


Szczegółowy plan wykładów i mówców poniżej (kliknij obrazek aby go powiększyć).3 komentarze:

  1. Świetny pomysł edukacja domowa, tylko, no właśnie, co z socjalizacją dzieci uczonych domowo. Większość znajomości w wieku szkolnym rekrutuje się właśnie spośród rówieśników z klasy, szkoły. Już dawno przestało funkcjonować coś takiego jak stare, dobre podwórka. Osiedla ogrodzone, podwórek siłą rzeczy brak. Internet? Łee...

    OdpowiedzUsuń
  2. Będziemy o tym mówili. Planujesz się wybrać?

    OdpowiedzUsuń
  3. Warto byłoby posłuchać na żywo, wiadomo, mam jednak nadzieję, że będzie jakaś relacja dla tych, którzy nie będą mogli się wybrać. Temat naprawdę ciekawy.

    OdpowiedzUsuń