piątek, 31 maja 2013

"Poznaj początki", czyli jak interpretować Księgę Rodzaju?

W imieniu Biblijnego Towarzystwa Kreacjonistycznego w Gdańsku zapraszamy na spotkanie: "Poznaj początki", czyli jak interpretować Księgę Rodzaju?

Prowadzący: Paweł Bartosik, Staszek Sylwestrowicz

Teoria ewolucji spowodowała wiele zamieszania jeśli chodzi o interpretację początkowych rozdziałów Pisma Świętego. Dlaczego nie da się zharmonizować biblijnego opisu stworzenia, upadku, potopu z teorią ewolucji? Co świadczy o tym, że Pan Jezus i Apostołowie wierzyli w sześciodniowy okres stworzenia świata, w mówiącego Węża, Adama i wyjętą z jego żebra Ewę? Dlaczego teistyczny ewolucjonizm jest przekonaniem nie do pogodzenia z treścią Pisma Świętego i stanowi zagrożenie dla wiary chrześcijan? Jakie znaczenie dla chrześcijańskiego światopoglądu ma wiara w sześciodniowy okres stworzenia?

Będziemy o tym dyskutowali podczas naszych spotkań pt. "Poznaj początki".

Zapraszamy w ŚRODĘ 5 CZERWCA o godzinie 19.00 do kawiarni filmowej "W Starym Kadrze" ul. Grobla I 3/4 (naprzeciwko Rossmana i Fontanny Czterech Kwartałów). Wstęp wolny.

Strona kawiarni: http://wstarymkadrze.com/

Strona BTK: http://inteligentny-projekt.pl/

4 komentarze:

 1. Teoria ewolucji spowodowała wiele zamieszania 150 lat temu... dziś wiemy, że najlepiej tłumaczy bogactwo świata przyrody.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Teoria ewolucji w retrospekcji będzie widziana jako jeden z największych żartów w historii". - Malcolm Muggeridge

  OdpowiedzUsuń
 3. Kreacjonizm już dziś jest jednym z największych żartów, to samo spotka pana Malcolma jeśli ktokolwiek będzie go pamiętał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewolucjonizm już dziś jest jednym z największych żartów.

  OdpowiedzUsuń