środa, 5 marca 2014

Majówka na Kaszubach: "Życie razem: święci kochający Boga i człowieka"

Serdecznie zapraszam na wyjątkową Majówkę na Kaszubach (1-4.05.) w miejscowości Ostrzyce gm. Somonino, w ośrodku „U Stolema” w odległości ok. 45 km od Gdańska (w kierunku Kościerzyny). 

Przyjazd planujemy 1 maja rano (czwartek), zaś zakończenie 4 maja po niedzielnym Nabożeństwie. 


Naszym majówkowym wykładowcą będzie Virgil Hurt. Od 2000 roku jest pastorem kościoła CREC - Providence Church w Lynchburg (Virginia, USA)Przyjedzie do nas z żoną - Katie. Małżeństwem są od 26 lat. Mają sześcioro dzieci: Rebecca Esmond (23)Elizabeth (22), Zachary (20), Anna (18), Leah (17) i Calvin (12).


TEMAT GŁÓWNY: Życie razem: święci kochający Boga i człowieka

Żyjąc razem w ciele Chrystusa ustanawiamy podstawy dla każdej innej relacji, włączając w to dom, pracę itd. Dlatego powinniśmy uczyć się czcić i być ze sobą w biblijny sposób, aby nasze wszelkie inne relacje były miłe dla Boga.

Planujemy 5 wykładów (po jednym rano i wieczorem):
Wykład 1. Wspólne nabożeństwo jako podstawa wszystkiego. W jaki sposób Odnowienie Przymierza jest punktem wyjścia dla całej naszej praktyki chrześcijańskiego życia?
Wykład 2. Kain i Abel. Podstawowy problem: brat przeciw bratu. W jaki sposób Chrystus przekształca nas, abyśmy kochali naszych braci będąc nowymi stworzeniami?
Wykład 3. Kochając Świętych. Bóg umiejscowił nas we wspólnocie. Znaczna część nowotestamentowych listów dotyczy tego, w jaki sposób nasze odrodzenie powinno przemieniać naszą zdolność do życia razem w społeczności. Brat służący bratu jest wieścią o Chrystusie, który przyszedł, aby służyć.
Wykład 4. Służąc naszym najbliższym braciom: chrześcijańskie życie w domu. Chrystus i Kościół: kochanie żony, szanowanie mężów, czczenie rodziców, wychowanie dzieci w bojaźni Bożej.

Wykład 5. Przekształcanie świata. Ewangelia jest wieścią optymistyczną. Mamy być owocni, napełniać ziemię i czynić ją poddaną. Są to chwalebne rzeczy, ponieważ Bóg przekształca świat poprzez Swój Kościół. Ta zasada jest objawiona w życiu przemienionych jednostek, w tobie i we mnie.


Pastor Virgil Hurt wygłosi również kazanie podczas niedzielnego nabożeństwa, którym zakończymy majówkowy wyjazd.

W trakcie wykładów odbędą się zajęcia biblijne dla dzieci w dwóch grupach wiekowych. Planujemy również czas wspólnej modlitwy oraz nauki śpiewu Psalmów.


CENY: 
Koszt pobytu osoby dorosłej (3 noclegi plus dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja) wynosi 231 zł. Cena pobytu dziecka w wieku 4-16 lat to 147 zł. Dzieci do 3 lat mają pobyt gratis. 

Każdy pokój ma wysoki standard i własną, zadbaną łazienkę. W cenę wliczone są następujące atrakcje (prócz noclegów, posiłków i pościeli):      
* rejs statkiem Stolem /1 raz w ciągu pobytu/     
* gra w mini golfa /1 raz ciągu pobytu/     
* ognisko z kiełbaskami od organizatorów /1 raz w ciągu pobytu/. a
* korzystanie z groty solnej oraz siłowni, stołu do tenisa stołowego, bilarda 


Wszelkie inne informacje o wyjeździe można znaleźć na stronie www.MajowkaNaKaszubach.blogspot.com 

Zgłoszenia i informacje: bartosik7@gmail.com