piątek, 14 sierpnia 2020

Wyobraź sobie raj... bez Boga

Wyobraź sobie, że świat nie ma właściciela; że nie ma Boga, a Biblia nie jest Jego Słowem. W takim świecie nie ma uniwersalnej, obiektywnej, niezmiennej moralności. W takim świecie człowiek nie ma znaczenia nadanego przez Stwórcę, nie jesteśmy stworzeni na Boży obraz i podobieństwo. Jesteśmy przypadkowym pyłem w kosmosie napędzanym wyładowaniami atomów w czaszce i reakcjami chemicznymi w ciele.

Wówczas nie tylko homoseksualizm jest OK, ale również prześladowania homoseksualistów są OK. Nie tylko mogę poczuć się kobietą, ale i mogę zmusić siłą innych, by uznali moją kobiecą tożsamość. Nie tylko mogę, w ramach doboru naturalnego, eliminować słabe, niesamodzielne nienarodzone osobniki ludzkie, lecz i słabe, niesamodzielne narodzone osobniki ludzkie.

John Lennon (w piosence "Imagine") chciał, abyśmy wymarzyli sobie świat, w którym nie ma nieba i nie ma piekła, nie ma chrześcijaństwa i nie ma własności. Za jego zachętą, co jakiś czas, taki świat sobie wyobrażam.

I wiecie co?

Taki świat byłby piekłem na ziemi, miejscem autodestrukcji człowieka. Budową ludzkiej wieży Babel z wyciągniętą pięścią ku niebu przeciwko Bogu.

A teraz porzućmy wyobraźnię. Wróćmy do realnego życia. Jeśli świat ma swojego Gospodarza, jeśli jest Bóg, a Biblia i stworzenie oznajmiają z wszelką doniosłością, że świat jest Jego podpisem, to wszelkie usiłowania budowy utopijnego raju na ziemi są niczym więcej niż grzeszną rebelią. Są nieudolnym podskokiem zbuntowanej ludzkości, by zdjąć z nieba gwiazdy.

Jeśli świat ma Gospodarza, a jest nim Jezus Chrystus, to powinniśmy posłuchać, co On ma do powiedzenia nt. dobra, zła, tożsamości, płci, seksu, małżeństwa, własności itd. On nie milczy. Jego Słowo (Biblia) kruszy nie tylko skały, lecz i wszelki upór, twardość ludzkich serc. Jego Słowo przemienia grzeszników w nawróconych grzeszników i nazywa ich świętymi. To droga do prawdziwego raju, radości, pokoju na ziemi, szacunku do każdego człowieka. Takiego raju nie musisz sobie wyobrażać. Opisuje go Biblia. On nadejdzie, a Bóg będzie Jego królem, a nie wyproszonym gościem.

Zaufaj Jemu, poddaj się Jego woli, przestań wznosić tęczową, czerwoną lub zieloną wieżę Babel, której celem jest raj na ziemi. Lecz raj, na którego przerażającym wejściu widnieje napis: Bogu wstęp wzbroniony!