środa, 30 grudnia 2020

Recenzja: Imago Family

Imago Family to świetna planszowa gra rodzinna i imprezowa. Mamy w niej mnóstwo kart, każda oznaczona jest kategorią, w ramach której (na odwrocie) mamy 5 haseł. Wszystkie karty dzielimy na 3 stosy. Jeden z graczy wybiera dowolną wierzchnią kartę z jednego ze stosów z opisem kategorii. Następnie odwracając ją wybiera jedno z pięciu haseł (pozostali gracze ich nie widzą), na które będzie musiał naprawadzić pozostałych graczy. I tu zaczyna się zabawa. 

Prowadzący nie może używać słów, gestów, wydawać dźwieków itd. Jedyne co ma do dyspozycji to plansza i przeźroczyste sztywne karty z najróżniejszymi symbolami, rysunkami, figurami. Operując wyłącznie nimi musi po prostu ułożyć hasło na planszy. Karty można kłaść w dowolny sposób, można nimi poruszać, przekładać, wymieniać itp. Ważne, by dysponować wyłacznie nimi

Gracz, który jako pierwszy odgadnie hasło (nie trzeba czekać na swoją kolej) otrzymuje gwiazdkę punktu, podobnie jak gracz pokazujący hasło. Nie ma limitu czasowego. Można zgadywać do skutku lub gdy gracze uznają, że nie są w stanie tego uczynić. W kolejnej rundzie zmienia się naprowadzający. Gra kończy się, gdy każdy gracz naprowadzał na hasło i każdemu udało się to zrobić skutecznie. Zwycięża ten, który zgromadził najwięcej punktów. Oczywiście gra ma również pewne warianty, lecz w taki sposób wygląda jej podstawowa wersja.

Graliśmy w Imago Family całą rodziną w Święta Bożego Narodzenia. Każdy świetnie się bawił i nie wystarczyła jedna rozgrywka. Zarówno pokazywanie haseł, jak i ich odgadywanie dawało dużą frajdę! Gra idealnie się sprawdza jako gra towarzyska podczas spotkań rodzinnych lub z przyjaciółmi. 

Można powiedzieć, że jest innowacyjną odmianą kalamburów, w której sprawdzi się nawet nieśmiała osoba. Wystarczy bowiem układać hasła z ciekawych elementów na przeźroczystych kartach. Gra jest więc dla osób kreatywnych z wyobraźnią. Z rozłożonych kart z elementami będzie można poszukać ciekawych, niekiedy humorystycznych rozwiązań. W grze znajduje się też wersja dla najmłodszych graczy. W każdej kategorii są hasła oznaczone gwiazką (najłatwiejsze), co sprawia, że najmłodsze dzieci również mogą pełnić funkcję podpowiadającego. Polecam! 

Informacje o grze:
Wydawnictwo: Rebel 
Kategorie: Gry zręcznościowe i imprezowe 
Czas gry: 30 min. 
Liczba graczy: 3 - 8 os. 
Ograniczenie wiekowe: 8+ 

Zawartość pudełka: 
60 przezroczystych kart 
120 dwustronnych kart Enigm 
24 znaczniki 
plansza 
instrukcja

Grę można zamówić w sklepie Wydawnictwa Rebel - TUTAJ